4.3.2020 | Obecné, Sezona 19/20

Zprávy z přípravy mužstva mužů na jarní část sezóny

Rok 2020 nám začal tréninky v hale, kde se pravidelně ukazovalo cca 10 hráčů.  Náš kádr je sice širší, ale je třeba zmínit, že máme mladý tým. Spousta kluků chodí na školy a další borci na nepravidelné směny. Do jarní části máme k dispozici 20 hráčů, průměr týmu mužů je 24let, což svědčí o tom, že některým klukům schází ještě fotbalové zkušenosti. Ale my chceme v zápasech o body dominovat hlavně fyzicky, což nám umožňují pravidla hry ve třetí třídě, kdy do 70min se smí střídat libovolně nebo jak se taky říká hokejově.

Dosud máme za sebou tři přípravné zápasy. První byl s dubňanským B týmem 15.2.2020, kde jsme sice už ve třetí minutě vedli tři nula, ale pak se ukázalo, že jsme soupeře jen zaskočili a na co jsme sáhli, z toho padl gól. Domácí tým pak párkrát vystřídal, mimochodem v zápase nehráli jen hráči Dubňan, a ukázala se naplno kvalita domácích. Svým výkonem v jejich sestavě dominoval hlavně ve středu pole Žurovec, který výborně rozdával balóny a fotbalově „vymazal“ naši zálohu. Poločas skončil 3:3, kdy jsme si vlastně po našich chybách v obraně všechny góly „dali sami“.

Byl to pro naše oči zoufalý výkon. Překvapil a dobře hrál Filip Vrážel a dá se říct, že byl jediný, kdo byl aspoň trochu fotbalový. Na jaro s ním počítáme a věříme, že i on bude chtít pokračovat. Další posily už nemáme a doufáme, že ve zbývajícím čase zimní přípravy všichni na sobě ještě zapracují a zlepší se. Dubňany jsme nebyli ve druhém poločase schopní eliminovat, i když šance jsme si vytvořili. Konečný výsledek 7:3 pro domácí nebyl z mého pohledu spravedlivý, remíza by slušela víc, ale když nedáváte tutovky, nenadělá člověk nic.

Další zápas jsme odehráli v Luhačovicích, kde jsme jeli na třídenní soustředění. Hezké prostředí a celkem 15 hráčů zde dostávalo fyzicky dobře do těla. Proti sousedním Pozlovicím, 23.2.2020 jsme nastoupili unavení a také někteří pro nás důležití hráči díky zraněním nemohli nastoupit, což byl i jeden z důvodů další naší vysoké prohry 7:4. Jen bych zmínil, že v tomhle utkání náš tým měl jen jediného střelce a tím byl Denis Ondříšek. Supr výkon, stejně tak dobře hráli Rosťa Mlček, Vít Říha a překvapil mladý Tomáš Polanský.

Co víc k soustředění? Jde vidět, že zájem o fotbal a zkusit něco změnit do budoucna k lepšímu ve Vracově je. Ale apeloval bych opět na větší disciplínu a zodpovědnost vůči celému týmu u všech hráčů. Tréninky jsou pořád z mého pohledu hlavní prioritou a my na ně chodíme stále v malém počtu.

1.3.2020 jsme jeli na umělku do Veselí, kde jsme odehráli zápas proti KENu Veselí. Na tento zápas se dostavilo už více hráčů a my jsme hráli dobře. Nakonec výhra 5:1, kdy za nás skórovali Lukáš Říha, druhý gól vstřelil Denis Ondříšek, třetí a čtvrtý gól dal Víťa Říha a ze standartky konečné skóre uzavřel Kuba Nygrýn.

Čekají nás před sezónou ještě tři přípravné zápasy. 8.3. ve Strážnici s Petrovem, 15.3. v Kyjově s Bukovany a poslední přípravný zápas 21.3. už doma proti Mor. Písku .