22.8.2016 | Obecné, Sezona 16/17

V Dambořicích jsme neuspěli

Sokol Dambořice : FC VRACOV ( neděle ), 4 : 1 (2:0)

STŘELCI : 32. Jakub Luskač, 39. Václav Bukovský, 71. Pavel Chládek, 76. Petr Vytrhlík – 51. Martin Chytka
ŽLUTÉ KARTY: 66. Matula Marek , 41. Půček Karel. - 68. Loprais Šimon, 85. Otépka Stanislav

Dambořičtí fotbalisté si po návratu do okresního přeboru připsali první výhru. Naftaři i s uzdraveným Václavem Matulou v základní sestavě ve třetím kole přehráli Vracov 4:1. O branky domácího týmu se podělili Luskač, Bukovský, Chládek a Vytrhlík, za hosty výsledek korigoval mladík Chytka.Zápas tak jednoznačný nebyl, ale po většinu utkání jsme byli lepším mužstvem,“ uvedl jednatel dambořického Sokola Michal Konečný. Naftařům k první letošní výhře výrazně pomohl uzdravený Václav Matula, který se domů vrátil z hostování ve Bzenci. „Je to pro nás velká posila. V porovnání s předcházejícími dvěma zápasy jsme byli v útoku lepší a nebezpečnější,“ řekl Konečný. Začátek střetnutí vyzněl lépe pro Dambořice, většina střel ale skončila vedle. Do vyložené šance se domácí nedostali. Vracovští spíše bránili, před soupeřovu branku se v prvních třiceti minutách dostávali spíše výjimečně. Skóre otevřel domácí Jakub Luskač, který dorazil balon do odkryté branky po akci Václava Matuly. Druhý gól vzápětí přidal Bukovský. Ten se prosadil po skrumáži, když střelu z hranice šestnáctky přes několik bránících hráčů nasměroval přímo do branky. „Čekali jsme, že druhou půli bez problémů dohrajeme, ale hned na začátku jsme inkasovali branku,“ pronesl Konečný. Utkání krátce po změně stran zdramatizoval Chytka, který v 51. minutě po rohovém kopu snížil na 2:1. „Věděli jsme, že zbytek zápasu nebude jednoduchý, protože v tu chvíli byli hosté lepší a na koni,“ řekl domácí jednatel.Naftaři se však rychle probrali a brzy se vrátili ke kombinační hře. Dambořice s přibývajícími minutami vyrovnaly hru, klid na domácí kopačky přinesla až trefa obránce Chládka, který po centru ze strany lehce přehodil brankáře Merkla. Výhru Sokola pečetil Vytrhlík. Střídající hráč využil chybu soupeřových obránců a upravil na konečných 4:1. Dambořice mohly v závěru přidat další gól, ale přečíslení dva na jednoho další trefu nepřineslo