29.5.2017 | Obecné, Sezona 16/17

Muži vybojovali druhý jarní bod, k záchraně už ale nepomůže

Sobota 27.5.2017 v 16:30 - Okresní přebor mužů 24.kolo
FC Vracov - Baník Mikulčice 2 : 2 (0:2)

STŘELCI: 53. Loprais Šimon, 81. Říha Lukáš - 26. Polák Vlastimil, 32. Polák Vlastimil
Červená karta: 63. Michal Vacenovský (Mikulčice)

Fotbalisté Vracova urvali v jarní části nepovedené sezony druhý bod. Poslední tým okresního přeboru doma s Mikulčicemi nečekaně utnul dlouhou sérii osmi porážek v řadě, když s Baníkem srovnal skóre z 0:2 na konečných 2:2. Ani třetí letošní remíza ale vracovské fotbalisty od sestupu do nejnižší soutěže nezachrání.

Na druhé straně ani Mikulčice body nijak zvlášť nepotřebují, přesto jejich sobotní představení nemohlo věrné fanoušky uspokojit. Baník, do jehož sestavy se po několika týdnech vrátil uzdravený špílmachr Filip Pochylý, přitom měl od začátku utkání jasně ve své moci a protivníka herně přehrával. Mikulčice na trávníku dominovaly, svoji převahu do přestávky vyjádřily dvěma góly. Skóre ve 26. minutě otevřel Vlastimil Polák, který následně po Pochylého asistenci zvýšil na 2:0.

Mikulčice mohly ještě do přestávky své vedení navýšit, ale tvrdou ránu Dozy s námahou vyrazil mladý gólman Merkl, který zneškodnil i šance Nováka a Štipského. „Pokud bychom přidali další branky, byl by zápas vyřešený. Ve druhém poločase jsme ale zbytečně bláznili a zápas neuvěřitelným způsobem ztratili,“ kroutil hlavou šéf mikulčického Baníku Pavel Šagát.

Vracovští tahali za kratší konec, směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli. Domácí tým zahrozil v úvodní části pouze jednou, brankář Novotný spoluhráče podržel. Klíčová chvíle zřejmě přišla v 63. minutě, kdy hlavní rozhodčí Riedl za urážku vyloužil hostujícího obránce Michala Vacenovského. V té chvíli už ale hosté vedli pouze o gól, protože Šimon Loprais krátce předtím překonal Novotného a utkání zdramatizoval.

Hosté byli ve složité situaci, neboť hráli v deseti a už na začátku střetnutí přišli o zraněného Konečného. Místo něj šel už v 8. minutě na hřiště Lubomír Polák. Sobotní duel však nedohrál ani jmenovec Vlastimil Polák. Nejlepší hráč zápasu si vážně poranil koleno a sezona pro něj skončila. Jelikož Mikulčice neměly další náhradníky a zcela fit nebyl ani Petr Štipský, jenž ve druhé půli viditelně kulhal, dohrávali hosté ve Vracově se sedmi zdravými hráči. „Zápas se mi ani nechce hodnotit. To byla katastrofa,“ uvedl Šagát.

Vracov vycítil šanci a nalomeného protivníka deset minut před koncem definitivně srazil. Na 2:2 srovnal Lukáš Říha. V hektickém závěru měly šance oba týmy, blíže k vítězství ale byli oslabení hosté. Slovák Doza obešel čtyři hráče a povedenou ranou jen o centimetry minul domácí branku.