10.5.2021 | Obecné

Konečně můžeme začít zdravě žít a sportovat

Od pondělí 10.5. je umožněno hromadně sportovat i amatéřským sportovcům, kteří jsou organizovaní ve sportovních svazech za splnění podmínek maximálně 30 osob na sportovišti a limitu 1 sportovec na 15 m2 plochy sportoviště. Při sportování se ovšem nesmí využívat vnitří prostory, tzn. šatny, kabiny, apod.

Není to zdaleka ještě ideální stav, ale přece jen jsme rádi i za to. Pohyb na čerstvém vzduchu bez respirátorů a roušek nám už chyběl všem, nejen dětem.  Bohužel toto rozvolnění přišlo pozdě na to, aby bylo možné jakkoli dohrát soutěžní ročník 2020/2021. Ten byl z rozhodnutí Výkonného výboru FAČR definitivně zrušen. Takže máme za sebou 2 nedokončené sezóny, kdy někteří mohou být opakovaně rádi, že se nesestupuje a jiní naopak zklamání, že nemohou postupovat.

Ale tak to je a nezbývá nám nic jiného, než se dobře připravit na soutěžní ročník 2021/2022, který se snad podaří uskutečnit v plném rozsahu. Chceme věřit, že se společnost i naše vláda z této pandemie dostatečně poučila na to, aby se v budoucnu neopakovaly situace, kdy je našim dětem téměř 8 měsíců upíráno plnohodnotné vzdělávání a právo na sport.

V souvislosti s uvolněním náš klub spustil novou náborovou akci pro mladé kluky a holky od ročníku 2016. Jsme rádi, že nám provedení náboru umožnilo i vedení Mateřské školy, kde jsme se dohodli na ukázkách tréninků pro předškoláky. Každý zájemce má také možnost dojít přímo na Městský stadion v pondělí a čtvrtek, kde od 17:00 probíhají tréninky pod vedením našich zkušených trenérů a domluvit se přímo s nimi.

Sponzoři a partneři FC Vracov