Zápas s Nesytem Hodonín skončil zaslouženou remízou

Sobota 13.5. v 17:00

NESYT Hodonín - FC VRACOV 0 : 0 (0:0)

ŽLUTÉ KARTY: 42. Valíček Matěj – 17. Čožík Martin

Souboj na NESYTU byl soubojem prvního a druhého týmu aktuální tabulky III.A třídy a mohl hodně napovědět o našich šancích na postup. Zase nás trochu potrápila marodka, kdy pro nemoc se omluvil Josef Šebesta, a chyběl taky Honza Loprais (05). Naštěstí máme šikovné dorostence, kteří jsou ochotni nám pomoci.

V brance opět nastoupil Adam Zálešák, v obraně už osvědčená čtveřice Radek Knee, Darek Goliáš, Rosťa Mlček a Karel Půček. Před nimi v záloze Martin Čožík, Filip Vrážel a na křídlech Pavel Loprais a Tomáš Gaspar. Do útoku se postavili Lukáš Říha a Honza Loprais mladší. Na lavičce byli trenérovi k dispozici Tomáš Polanský, Filip Fridrich, Matyáš Mívalt, Adam Slavík a Jirka Kudlík.

Do zápasu jsme vstoupili s taktikou být od začátku aktivní s tím, že budeme soupeře napadat  již při rozehrávce na jejich polovině tak, abychom jim zabránili v kombinační hře. To nám ze začátku vycházelo velmi dobře. Prvních 10 – 15 minut jsme určitě byli aktivnější a zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu, odkud se osvobozoval jen nakrátko dlouhými nákopy. Dobře jsme napadali jejich rozehrávku, tlačili jsme se do zakončení a byli jsme to my, kdo vyslal první střely na branku, byť byly hodně nepřesné. Pak jsme však začali kupit nepřesnosti v rozehrávce a hra se postupně vyrovnala. Šance se střídaly na obou stranách, ale jen málo střel dokázali střelci na obou stranách usměrnit mezi 3 tyče. Jako by je svazovala nervozita z důležitosti tohoto utkání, takže brankáři ani nebyli nuceni ukázat něco extra ze svého umění.  Poločas tedy skončil smírně 0:0.

V druhém poločase, především s přibývajícím časem, se začalo hrát více podle našich not. Naše akce však dlouho nekončily úspěchem. Viděli jsme zblokované střely Lukáše Říhy, střely z větší dálky mimo branku od Martina Čožíka, Darka Goliáše, vedle střílel i po pěkné, samostatné akci Filip Vrážel. Škoda jen, že odvahu k zakončení nenašli Pavel Loprais nebo Matyáš Mívalt, kteří se také dostali do slibných palebných pozic. Zahrávali jsme i dostatek rohů a standardních situací, ale ani to nám nesedlo. Gólman Nesytu byl nejistý, škoda že jsme ho více neprověřili. Možná by se něco ujalo….   Až zhruba v 65. minutě jsme konečně rozvlnili soupeřovu síť, kdy po rychlé akci Matyáš Mívalt přihrál míč přesně k nohám Lukáše Říhy a ten se nemýlil. Radost z gólu nám ale zkazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd (údajně tam bylo Lukášovo rameno….) a branka tak nebyla uznána. Soupeř si dokázal v tomto poločase vypracovat jen dvě, zato velmi nebezpečné situace, kdy jednu musel likvidovat Adam Zálešák a druhou jim překazil vynikajícím obranným zákrokem Karel Půček. Čím více se blížil konec zápasu, tím více byla vidět na obou týmech snaha hlavně neudělat chybu v obraně a neprohrát. Posledních 8 minut jsme tak viděli na obou stranách čím dál více nakopávaných či odkopávaných balonů a hra ve středu pole se změnila v množství hlavičkových soubojů. Asi už nikomu nevadilo, že rozhodčí ukončil zápas bez nastavení v 90.minutě za stavu 0:0

Co napsat závěrem? Celý tým, včetně střídajících hráčů, odvedl velmi dobrou práci a ukázal silnou vůli si postup vybojovat co nejdříve a za to jim patří dík. Přesto bych si z tohoto týmu dovolil vyzvednout z každé řady jednoho hráče, kteří v tomto zápase podle mne předvedli mimořádný výkon.

Prvním z nich je Karel Půček, který roste s každým zápasem a čím těžší soupeř, tím více toho ze sebe dokáže v obraně dostat. Držím mu palce, ať ho hlavně nezradí zdraví a těším se na jeho další představení.

Martin Čožík opět předvedl výkon, který odpovídal důležitosti zápasu. Držel střed hřiště, byl důrazný v soubojích, napadal soupeřovu rozehrávku a nebál se i vyrazit dopředu a vystřelit na bránu soupeře.

Další, kdo mne zaujal, byl Lukáš Říha, náš nejlepší střelec. A to proto, že i když se mu v posledních zápasech střelecky nedaří tak, jak býval zvyklý, nevzdává se a bojuje. Jeho pohyb, snaha o narušení soupeřovy rozehrávky i výpomoc v obraně byla v tomto zápase hodně vidět.  A určitě nejen já, ale všichni si přejeme, aby mu to tam začalo zase padat.

Bod za remízu nakonec braly obě strany. Rozestup mezi námi zůstal stejný a co je důležité, postup máme my nadále ve vlastních rukou.  K jistotě nám zbývá získat bez ohledu na výsledky soupeřů z posledních 3 zápasů 6 bodů. A to určitě je v silách tohoto mužstva.