24.5.2023 | Sezóna 22/23

Vítězství nad Lužicemi a remíza Nesytu nám zajistily postup

Sobota 20.5.2023 v 17:30

FC VRACOV - Baník Lužice 4 : 1 (1:0)

STŘELCI: 27. Říha Lukáš, 74. Říha Lukáš, 78. Říha Lukáš, 84. Loprais Jan – 80. Kuchynka Eduard
ŽLUTÉ KARTY: 11. Vrážel Filip, 41. Říha Lukáš – 4. Šebestík Zdeněk, 65. Horňáček Martin, 70. Mokroš Jiří, 82. Hasík Tomáš, 83. Mitrík Dušan, 84. Vričan Roman,

Domácí zápas proti Lužicím jsme chtěli vyhrát a ziskem 3 bodů výrazně posílit naše postupové šance. I proto trenér v základní sestavě nedělal žádné velké změny oproti minulým utkáním, které se nám vcelku vydařily.

V brance Adam Zálešák, v obraně čtveřice Radek Knee, Darek Goliáš, Rosťa Mlček a Karel Půček, v záloze Martin Čožík, Filip Vrážel, na křídlech Pavel Loprais a Tomáš Polanský, a do útoku se tentokrát vedle Lukáše Říhy postavil Tomáš Gaspar. Na lavičce byli trenérovi k dispozici Honza Loprais, Matyáš Mívalt, Hynek Klimek, Samuel Rotrekl, Jirka Kudlík a Bábík Martin.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně jako minule na Nesytu. Držet míč a postupně si vytvořit tlak. Tato taktika nám však nevyšla. Začátek byl spíše vlažný a měl jsem pocit, jako by naše hráče až příliš svazovala nervozita z důležitosti tohoto utkání. Místo kombinace na menším prostoru jsme snad pod podvědomým tlakem dát rychle vedoucí gól až příliš často nakopávali balón z obrany dopředu na útočníky, kde jsme však míč většinou rychle ztráceli. Soupeř byl technicky velmi dobře vybavený, hráči o sobě věděli a pokud získali míč, dokázali jej i krátkými přihrávkami velmi dobře kontrolovat a nebezpečně zaútočit. Naštěstí jsme se po cca 15 minutách zklidnili a začali více využívat zálohy k rozhýbání soupeřovy obrany a pak začaly přicházet i gólové šance. Ty první gólovky po střelách Lukáše Říhy a Pavla Lopraise nám ještě jejich brankář zázračně vychytal, ale ve 27. minutě na další Lukášův střelecký pokus už nestačil. Vedeme 1:0 a velká část nervozity z nás tímto gólem spadla. Soupeře však obdržená branka nerozhodila, a i po zbytek poločasu byl ve své hře velmi aktivní a nebezpečný. Naštěstí naše obrana, dirigovaná Radkem Knee, byla pozorná a tak se za tohoto stavu šlo i do kabin.

Po přestávce, vlastně ještě těsně před přestávkou, přišly změny v sestavě, kde se do středu zálohy k Martinovi Čožíkovi přidal Matyáš Mívalt, Filip Vrážel se přesunul na levý kraj a na pravý kraj vystřídal Hynek Klimek. Tento tah se povedl, neboť především ve středu zálohy jsme dokázali získat i rozdat více míčů, než tomu bylo v prvním poločase a výrazně jsme tím otupili soupeřovu útočnou snahu. Ve směru dopředu nám však stále chyběla přesná finální přihrávka na nabíhajícího útočníka. A když už to vyšlo a Tomáš Gaspar šel sám na brankáře, nepodařilo se mu ho včas přehodit.

Před 70. minutou jsme znovu prostřídali, vrátili se prakticky k zahajovací sestavě zápasu a zkusili jsme znovu zvýšit tlak na soupeře. Pomáhali tomu i aktivní a hbití krajní obránci Karel Půček a Rosťa Mlček, který nejenže si plnil skvěle své obranné povinnosti, ale dokázal se i rychle vysunout dopředu a nebezpečně zakončit. K pojištění našeho hubeného vedení nám však pomohla až chyba hostujícího brankáře v 74. minutě, kdy konečky prstů pouze prodloužil centrovaný míč na za ním stojícího Lukáše Říhu a ten se hlavou nemýlil. Vedení 2:0 už bylo veselejší a když v 78. minutě Lukáš dokonal hattrick, tušili jsme, že tento zápas už neprohrajeme.

Ale asi jsme si byli až příliš jisti výsledkem a trvalo to jen 2 minuty když jsme nezvládli rozehrávku u vlastního pokutového území, nabídli jsme míč soupeři, který jej rychlou a přesnou přihrávkou dostal k nikým nehlídanému hostujícímu útočníkovi a ten z hranice šestnáctky pohodlně skóruje do odkryté části branky Adama Zálešáka. Běžela však už 80. minuta zápasu a soupeř, pokud chtěl se zápasem ještě něco udělat, musel otevřít obranu. Stalo se, a my jsme toho dokázali už po 4 minutách využít, kdy opět střílel Lukáš Říha a jeho brankářem vyraženou střelu uklidil do soupeřovy sítě Honza Loprais. 4:1 je tedy konečný výsledek zápasu, který nás posunul zase blíže k postupu.

Po zápase jsme předpokládali, že si budeme muset postup definitivně vybojojovat v domácím zápase s týmem Vřesovic. Ale  díky nerozhodnému nedělnímu výsledku týmu NESYT Hodonín v zápase v Moravanech mohla naše radost propuknout už v neděli večer. Po tomto zápase víme,  že už nás nemůže v tabulce nikdo předstihnout a PŘÍŠTÍ SEZÓNU si po letech konečně zahrajeme opět OKRESNÍ PŘEBOR,

Děkuji všem hráčům za jejich nasazení, bojovnost a za jejich zodpovědný přístup. Věřím, že ty Vřesovice porazíme i tak, aby ta plánovaná sobotní oslava měla tu správnou šťávu.

Takže

Zveme tímto všechny naše příznivce na poslední domácí zápas sezóny, který odehrajeme v sobotu 3.6. ve 14:30 s týmem Vřesovic a na následné oslavy postupu našeho  týmu do Okresního přeboru.