22.11.2022 | Sezóna 22/23

Mladší přípravka a minipřípravka – zhodnocení podzimní části

Milí fotbaloví fandové a příznivci sportu, blíží se nám konec roku 2022 a je na čase se trochu poohlédnout za uplynulými měsíci našich nejmenších fotbalových nadějí a talentů v mini přípravce a mladší přípravce (ročníky 2014 a mladší) sdruženého týmu FC Vracov a TJ Slovan Bzenec.

Tréninky mini přípravky a mladší přípravky probíhaly společně jak na fotbalovém hřišti, tak i v současné době v hale ve Vracově a ve Bzenci. Byť podzim a zima je období, kdy děti trápí různá nachlazení či nemoci, tak účast na trénincích byla vždy hojná. Po letních prázdninách se tréninku kategorie mini přípravky a mladší přípravky zúčastnilo více jak 50 dětí (chlapci a děvčata). Dětem se v této kategorii věnuje celkem 6 trenérů,  kteří tomu obětují svůj volný čas. Snahou trenérů je zejména v dnešní době počítačů ukázat dětem, že nikoliv ve virtuálním světě internetu, ale v reálném světě při sportu a venku na čerstvém vzduchu najdou své kamarády a zažijí spoustu zábavy. Pokud by se měla uplynulá podzimní sezóna objektivně zhodnotit, tak dle mého názoru dopadla velmi dobře, jak po stránce počtu dětí, které docházejí na tréninky, tak i po stránce výsledkové.

Mini přípravka

V rámci tréninku odehrála několik přátelských utkání, kde se zapojily i děti, které s fotbalem začínají.

Mladší přípravka A

Vzhledem k velkému množství dětí byly na podzimní sezónu přihlášeny dva týmy mladší přípravky. Mladší přípravka A vyla přihlášena do okresní soutěže STŘED, kdy odehrála celkem 12 mistrovských utkání, kdy v celkem 11 utkáních své soupeře porazila a v jednom utkání prohrála. Celkem mladší přípravka A nastřílela v utkáních soupeřům 227 branek a obdržela 51 branek.

Mladší přípravka B

Tato byla přihlášena do okresní soutěže ZÁKLAD, kdy odehrála celkem 13 mistrovských utkání, v celkem 8 utkáních pak své soupeře porazila a v 5 utkáních prohrála. Celkem mladší přípravka B nastřílela v utkáních soupeřům 114 branek a obdržela 91 branek.

Z hlediska dosažených výsledků podzimní části sezóny lze tuto hodnotit velmi kladně, byť výsledky samotné v této kategorii nejsou až tak důležité. Daleko důležitějším faktorem je, zda děti fotbal a sport všeobecně baví a mají z něj radost. Za nás trenéry se domnívám a přikláním se k názoru, že všechny děti, které se do tréninků a zápasů zapojily mají chuť sportovat a mají snahu na sobě pracovat a zdokonalovat se.

V rámci podzimní sezóny byl tým mladší přípravky A pozván i na mini turnaj na umělé trávě v Kyjově, kde sehrál celkem tři zápasy se soupeři z Kyjova, Zlína a ze slovenského Kalinkova. Ve všech těchto zápasech naši kluci zvítězili.

Co nás čeká v dalším období

Obdrželi jsme pozvání k halovému turnaji ve slovenském Močenku, kdy je turnaj nazván symbolicky „Z malých kopačiek do veľkých.“ Tento turnaj se odehraje ve sportovní hale v Močenku dne 26.11.2022. A již tradičně byl tým mladší přípravky přihlášen do Okresní halové ligy Hodonín. V letošním roce jsme přihlásili oba týmy, tedy tým A i B, protože dětí je opravdu hodně. Tak držme klukům jak při zápasech na Slovensku, tak v halové lize palce.

Závěrem mi ještě dovolte, abych poděkoval rodičům, trenérům, fanouškům a městu Bzenec i Vracov za podporu našich nejmenších fotbalových talentů. Velké díky pak patří zejména těm, kteří pro nás celou sezónu upravovali hřiště jak ve Vracově, tak i ve Bzenci. Troufám si říci, že kvalita hřiště na obou stadionech byla na lepší úrovni, než u mnohých ligových týmů.

Za tým trenérů mladší přípravky se s Vámi v tomto roce 2022 loučíme a přejeme všem hodně štěstí, zdraví a sportovních úspěchů v roce 2023.

Sportu zdar.

Za mladší přípravku trenéři: Ladislav Moudrý, Jiří Dolan, Petr Mezihorák, Martin Londin, Petr Kratochvíl, Lukáš Londin.

Sponzoři a partneři FC Vracov