7.5.2023 | Sezóna 22/23

Důležitý zápas se Žádovicemi muži zvládli

Pátek 5.5.2023 v 17:00

FC VRACOV - TJ Žádovice     2 : 1     (0:0)

STŘELCI: 54. Loprais Pavel, 84. Říha Lukáš – 85. Marčík Martin
ŽLUTÉ KARTY: 80. Radek Knee – 56. Tiefenbacher lubomír, 57. Vaverka Michal, 63. Valenta Lukáš, 80. Šmahaj David, 80. Bělohoubek Jaroslav, 90. Valenta Martin

Zápasem se Žádovicemi jsme vstoupili do druhé poloviny jarní části. Do části, která je klíčová pro naši snahu o postup, neboť se postupně utkáváme s týmy na druhém, třetím a čtvrtém místě tabulky.

K dlouhodobě zraněným Matěji Svobodovi, Denisu Ondříškovi a Dominku Bartoňkovi se po úterním tréninku přidal i Vítek Říha a vypadá to, že s ním do konce sezóny už nemůžeme počítat. Vzhledem k jeho dobré jarní formě je to pro nás hodně nepříjemná zpráva. Naštěstí po dvouzápasové absenci se k týmu znovu připojil Martin Čožík, a tak základní sestava mohla otevřít zápas v následujícím složení:

V brance Adam Zálešák, na stoperovi Radek Knee a Darek Goliáš, na pravé straně obrany Karel Půček, zleva Rosťa Mlček. Ve středu zálohy Martin Čožík a Filip Vrážel, zleva Pavel Loprais, zprava Tomáš Gaspar a před nimi v útoku Honza Loprais a Lukáš Říha. Na střídání byli připraveni Josef Šebesta, Filip Fridrich, Tomáš Polanský, Jirka Kudlík, Jan Loprais (2005), Hynek Klimek, a Martin Bábík jako brankář.

Před zápasem jsme chtěli po Martinovi Čožíkovi a Filipovi Vráželovi aby podrželi střed hřiště, snažili se o napadání soupeřovy rozehrávky a nenechali jej hrát. A také jsme chtěli využívat rychlosti našich ofenzivních mladých hráčů jako je Honza Loprais, Tomáš Gaspar nebo Pavel Loprais k rychlému zakládání útočných akcí a k podpoře našeho nejlepšího střelce Lukáše Říhy. Především ze začátku se nám to dařilo, byli jsme lepší, vytvářeli jsme si šance, ale s jejich proměňováním už to je obehraná písnička. Svůj cíl nenašla ani rána Pavla Lopraise z hranice pokutového území, ani střela Lukáše Říhy z hranice malého vápna ani střelecký pokus Honzy Lopraise. A asi nejblíže ke gólu měl Martin Čožík, který po samostatném úniku po pravé straně svou křížnou střelu umístil sice pěkně podél vybíhajícího brankáře, ale také těsně vedle vzdálenější brankové tyče a dobíhajícímu Honzovi Lopraisovi chyběl k teči této střely snad jen krok…. Pak jsme si vybrali slabší chvilku v obraně, kdy jen díky včasnému vyběhnutí Adama Zálešáka proti samostatnému úniku Tomáš Hofírka jsme udrželi čisté konto a pár minut nato nás zachránilo břevno naší branky. Více šancí jsme však soupeři už nedovolili a poločas tak skončil smírně 0:0. Celkově z mého pohledu si myslím, že jsme odehráli asi nejlepší poločas v jarní části soutěže a diváky musel tento fotbal bavit.

Do druhého poločasu jsme šli s přesvědčením, že pokud vydržíme v tomto nasazení a rozpoložení, musí to tam jednou spadnout. A to se skutečně podařilo. Gól padl v 54. minutě, kdy skvělou práci v pokutovém území odvedl Lukáš Říha. Z levé strany soupeřovy branky dokázal podél brankáře poslat míč na Pavla Lopraise stojícího u pravé tyče, který ho s přehledem uklidil do sítě. Vedeme 1:0. Soupeř delší dobu diskutuje s rozhodčím, zda tomuto gólu nepředcházel útočný faul, a to tak vehementně, že rozhodčí jim uděluje hned 2 žluté karty. Ale gól platí a my se snažíme využít toho, že soupeř je trochu rozhozený a znovu zatlačit. Hra se však kouskuje, přibývá faulů, soupeř stále diskutuje a přibývají další žluté karty. Až v 83. minutě Pavel Loprais vybojuje skluzem míč na soupeřově polovině,  Filip Vrážel jej obratem posunuje na pozičně velmi dobře stojícího Lukáše Říhu, který zabíhá za obranu, jde sám na brankáře a s přehledem přízemní střelou obstřeluje vybíhajícího brankáře přesně k pravé tyči. Vedeme 2:0 a cítíme, že k vítězství nám chybí už jen krůček.

Soupeř to však nezabalil a hned po rozhrání nakopává balón dopředu, využívá nedorozumění v naší defenzívě, prohráváme hlavičkový souboj a Martin Marčík obloučkem přehazuje vybíhajícího Adama Zálešáka. Zbytečná komplikace v závěru zápasu. Závěrečné drama ještě zvýrazní rozhodčí, který nastavuje k základní hrací době dalších 5 minut. Vítězství jsme si už ale vzít nenechali.

Odskočili jsme aktuálně druhým Žádovicím o další 3 body a naším nejbližším soupeřem je nyní nejen v tabulce, ale i na hřišti NESYT Hodonín. Pokud dokážeme zopakovat stejně dobrý výkon jako v tomto zápase, nemůžeme prohrát.

Pavel Loprais

Sponzoři a partneři FC Vracov