19.9.2022 | Sezóna 22/23

Domácí zápas mužů s Mikulčicemi byl bohatý na góly

Sobota 17,9, v 16:00

FC VRACOV - TJ Mikulčice 7 : 1 (4:0)

STŘELCI: 13. Říha Lukáš, 16. Říha Lukáš, 36. Říha Lukáš, 41. Klimek Hynek, 60. Říha Lukáš, 65. Říha Lukáš, 83. Rotrekl Samuel – 73. Almási Attila
ŽLUTÉ KARTY: 65. Gaspar Tomáš – 41. Osička Roman, 65. Almási Attila

Tým mužů nastoupil v základní sestavě v brance s  Adamem Zálešákem,  v obraně Karel Půček, Matěj Svoboda, Rosťa Mlček, v záloze Pavel Loprais, Radek Knee, Martin Čožík, Filip Vrážel, Víťa Říha a v útoku Lukáš Říha a Tomáš Gaspar.  Ke střídání byli připraveni a postupně do utkání také zasáhli Ondřej Zmeškal, Hynek Klimek, Josef Šebesta, Samuel Rotrekl, Dominik Bartoněk a Martin Bábík.

Už tradičně jsme zahájili utkání náporem a během úvodních 4 minut jsme zahrávali 5 rohových kopů!! Bohužel ani jedna z těchto standardních situací gólem neskončila. Soupeř nebyl příliš nebezpečný a dával nám dost prostoru k rozehrávce, takže jsme během zápasu mohli vidět několik opravdu pohledných kombinačních akcí. Jednu z nich ve 12. minutě Lukáš Říha sám proti brankáři ještě neproměnil. Ale hned o minutu později se nejen on, ale i celý tým mohl radovat, když po centru do pokutového území byl tím, který se nejlépe zorientoval a hlavou otevřel skóre zápasu.  1:0. Už o 3 minuty později opět Lukáš Říha, kterého v tomto zápase bylo velmi vidět, zaznamenal další branku a hattrick stihl uzavřít ještě v prvním poločase gólem v 36. minutě. Dobře hrál i Víťa Říha, z jehož přihrávek často těžil aktivní Rosťa Mlček, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Ve 41. minutě přišla od Radka Knee pěkná přihrávka za obranu, kdy se hosté snažili signalizovat ofsajd a přestali hrát. Toho využil Tomáš Gaspar, který před vybíhajícím brankářem nezištně přihrál Hynkovi Klimkovi a ten už neměl problém dopravit míč do prázdné sítě. Poločasové vedení 4:0 poměrně přesně odráželo dění na hřišti.

Obraz hry v druhém poločase byl velmi podobný. My jsme hráli fotbal a soupeř se postupem času stále více hádal nejen mezi sebou, ale i s rozhodčím. Svůj gólový účet Lukáš Říha rozšířil nejprve  úspěšnou hlavičkou v 60. minutě a už o pět minut později po hezké přihrávce z pravé strany od Pavla Lopraise do prostoru mezi obránce  podtrhl své výborné vystoupení umístněnou střelou podél brankáře. Svým pátým gólem zvýšil naše vedení už na 6:0 ! Nakonec se i hosté v 73. minutě dočkali alespoň čestného úspěchu, kdy vydařenou střelou ze střední vzdálenosti přesně pod horní tyč překonali Martina Bábíka a snížili na 6:1. Poslední slovo jsme ale opět měli my. Filip Vrážel našel před bránou osamoceného Sama Rotrekla a ten z bezprostřední blízkosti uzavřel skóre na konečných 7:1 v náš prospěch.

Jednoznačné vítězství, o které se zasloužil celý tým včetně střídajících hráčů. Vyzdvihnout si přesto zaslouží Lukáš Říha a to nejen za svých 5 branek, neúnavní Karel Půček, Rosťa Mlček a Tomáš Gaspar, kteří se svou rychlostí a pohybem dokázali často dostat za obranu soupeře a připravit tak šance pro své spoluhráče. Dobrou práci ve středu hřiště odváděli Radek Knee a Martin Čožík. Adam Zálešák v prvním poločase neměl mnoho práce a jeho náhradník Martin Bábík v druhém poločase i přes obdržený gól ukázal, že i on může být v budoucnu pro tým oporou.

Příští týden zajíždíme do Žádovic, kde sehrajeme jedno z nejdůležitějších podzimních utkání. Žádovice jsou jen těsně za námi a ve svém středu mají výborné fotbalisty. Nebude to lehké, ale pokud podáme stejně dobrý kolektivní výkon jako v tomto zápase, máme na to uspět i zde.