12.9.2022 | Sezóna 22/23

Čtvrtá výhra v řadě nás posunula na čelo tabulky

Neděle 11.9.2022 v 16:30

SK Kostelec - FC VRACOV 1 : 3 (0:2)

STŘELCI: 88. Lochman Jan – 18. Říha Lukáš, 21. Gaspar Tomáš, 73. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 32. Blatecký Martin, 62. Borkovec Pavel, 84. Kolaja Michal, 84. Válka Tobiáš – 40. Vrážel Filip, 87. Svoboda Matěj

Základní jedenáctka nastoupila ve složení Adam Zálešák, Karel Půček, Matěj Svoboda,  Pavel Loprais, Radek Knee, Vít Říha, Rosťa Mlček, Filip Vrážel,  Tomáš Polanský, Tomáš Gaspar,  a Lukáš Říha, Připraveni ke střídání byli Josef Šebesta, Jan loprais, Filip Fridrich a dorostenci Samuel Rotrekl, Hynek Klimek a Martin Bábík, z nichž většina postupně zasáhla do hry.

Od začátku utkání jsme soupeře jasně přehrávali a prakticky jsme ho nepouštěli na naši polovinu.  Trvalo to však dlouhých 18. minut a několik promarněných střeleckých příležitostí, než jsme se dočkali prvního gólu. Filip Vrážel zahrával  po faulu domácích trestný kop nedaleko hranice šestnáctky. Jeho střelu domácí brankář sice vystihl, ale míč neudržel a důrazný Lukáš Říha zařídil naše vedení 1:0. Už o 3 minuty později Pavel Loprais na vlastní polovině vybojoval míč, obešel 2 protihráče a přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Tomáše Gaspara, který z pravé strany šestnáctky přehodil vybíhajího brankáře a zvýšil na 2:0. V dalších minutách  jsme měli několik  šancí naše vedení navýšit, ale ani Flip Vrážel z rychlého protiútoku, ani Rosťa Mlček pohotovou střelou z voleje brankáře už nepřekonali. Povedlo se to až v 33. minutě Lukáši Říhovi, ale jeho gól hlavou po centru Filipa Vrážela nebyl uznán pro Lukášovo ofsajdové postavení. Domácí se k první střele na naši bránu dostali až ve 43. minutě, kdy rozehrávali trestný kop z hranice šestnáctky na pravé straně. Ale s jejich pokusem si Adam Zálešák poradil.

Povedený první poločas. Vzhledem k průběhu hry byla ale z našeho pohledu škoda, že do kabin odcházíme s vedením „jen“ 2:0.

Kdo očekával podobný průběh hry i ve druhém poločase, musel být zklamán. Polevili jsme jak v intenzitě nátlakové hry, tak i v přesnosti přihrávek. Hra byla rozkouskovaná se spoustou nepřesností na obou stranách. A i když jsme stále byli tím lepším týmem, nehrál se moc pohledný fotbal a zdaleka už jsme si nedokázali vytvořit tolik gólových příležitostí jako v prvním poločase.  Na další gól jsme čekali až do 73. minuty, kdy se míč z pravé strany  šestnáctky dostal od Víti Říhy na střed k Radkovi Knee, který z prvního doteku přesně přihrál Lukáši Říhovi na levou stranu a jeho pohotová střela skončila za zády brankáře domácích. 3:0.

Za zmínku z druhého poločasu určitě stojí i povedená střela Radka Knee zpoza šestnáctky z 83. minuty, při které se blýskl domácí brankář výborným zákrokem.  Domácí snížili až v závěru utkání, kdy zahrávali z hranice šestnáctky takový zkrácený rohový kop, po faulu Matěje Svobody na jejich pronikajícího hráče. Centr do našeho pokutového území vystihl nejlépe domácí Martin Blatecký a hlavou upravil na konečných 3:1.

Výhrou jsme se vyhoupli do čela neúplné tabulky a určitě by se nám všem líbilo, kdyby jsme zde byli i po posledním podzimním kole. K tomu je však zatím daleko. Teď nás v sobotu čekají doma Mikulčice a pokud podáme stejný výkon jako v prvním poločase v Kostelci, měli by jsme zápas zvládnout.

Sponzoři a partneři FC Vracov