9.5.2022 | Sezona 21/22

Vítězství v Žádovicích nebylo tak lehké, jak napovídá výsledek

Neděle 8.5. v 16:30

Sokol Žádovice - FC VRACOV 1:5 (1:2)

STŘELCI: 15. Smolák Adam – 7. Loprais Šimon, 9. Loprais Šimon, 70. Ondříšek Denis, 72. Polanský Tomáš, 85. Loprais Šimon
ŽLUTÉ KARTY: 48. Valenta Lukáš

Výsledek 5:1 je sice jednoznačný, ale kdyby nás nepodržel divizníma zákrokama Adam Zálešák mohlo být i všechno jinak……

Zápas začal za deště a hra měla v prvním poločase spád. Sice jsme měli přehršel šancí dát gól, ale první střela přišla až v 6. min z kopačky Denise Ondříška a byla těsně vedle levé tyče. O minutu později Denis rozehrává roh na nabíhajícího Filipa Vrážela a ten z otočky, centrem do vápna, nachází osamoceného Šimona Lopraise, který hlavou dává na 1:0. O tři minuty později ve skrumáži opět Šimon Loprais střílí, brankář vyráží, ale trefuje obránce před sebou a odražený balón se vrací do branky. Naše vedení je zasloužené, jsme aktivnější, ale máme stále jeden velký problém – trefit branku nebo alespoň doklepnout míč běžící těsně kolem brankové čáry. Na mokrém a nerovném terénu je těžké si míč připravit a při našem zakončení schází dostatečný klid. Šanci na skórování měl i Víťa Říha, kdy ze středu hřiště dostal dostatečný prostor, ale trefuje nad. V 15. min domácí rychlým přenesením hry přes levou stranu nečekaně snižují na jedna dva. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale poločas končí 2:1 v náš prospěch. Kdyby jsme dokázali proměňovat šance, povzdechnu si, mohlo tam v poločase být i o dva nebo tři góly více.

Kluci se snaží a jsou lepší, chválíme v kabině a chce to jen vydržet. Dobrý poločas, jen ty koncovky.  Na začátku druhé půle Pavel Loprais dostává přihrávku od Denise a běží po pravé straně od půlící čary sám na brankáře. Slibná akce, ale jeho střela podél brankáře bohužel končí jen na tyči.  Od 50. minuty pak nečekaně přebírají iniciativu domácí, kteří jsou nebezpeční především ze standardních situací. Tady, jak už sem psal, nás podržel Adam Zálešák, kdy vytahuje bravurní zákroky a nebezpečné střely domácích vytláčí jednou nad břevno a podruhé na rohový kop.  Neskutečná podívaná.  Kdy už si člověk říká, to je zlé, Adam předvede takové zákroky, že srdce zaplesá. A naštěstí pro nás stále platí –  Nedáš, dostaneš.  V 70.min, za tlaku domácích, Filip Vrážel najde Denise a ten z hranice šestnáctky dává pod padajícím brankářem pro nás uklidňující gól. Vedeme 3:1, domácí tato branka rozhodila a hra je nyní rozkouskovaná.  O další tři minuty později se dostává zleva za obranu Šimon a přihrává na ve vápně čekajícího Tomáše Polanského, který zvyšuje naše vedení na 4:1. Konečně se zbavujeme nervozity a jsme v laufu.  V 85. min se svojí rychlostí dostal k míči Tomáš Gaspar, přihává Šimonovi a ten střelou a následnou dorážkou uzavírá konečný výsledek na 5:1.

Musím se ale ještě vrátit k jednomu velkmi nešťastnému momentu. Denis Ondříšek hraje dobrý zápas, bohužel však při jedné kličce na hranici šestnáctky mu povoluje koleno. S bolestivou grimasou končí na zemi a pořadatelé ho odnášejí na nosítkách. Tato zranění, kdy si je způsobí člověk sám, bývají většinou na dlouho. Ale my by jsme nechtěli, aby se přidal k Matějovi Růžičkovi, Radku Knee a Lukáši Říhovi. Už je toho fakt dost. Sotva se rozběhá Rosťa Mlček, už budeme zase oslabení. Neskutečná smůla a naše trápení.

Nakonec vezeme domů očekávané tři body i hezký výsledek. Ale čeká nás ve středu pohárový zápas s Hovorany. Jak to poskládáme příště nevím, ale snad doplnění Jožkou Šebestou a Dominikem Podkalským z dorostu to opět nějak zvláneme. Děkuji bejci. Za mě super, jen to komentování i směrem k lavičce je zbytečné. Od toho tam jsme a vy by jste měli vědět, že nám to vaše snažení není lhostejné. V podstatě vás to stojí zbytečné síly, a pak se zbytečně nervujete a hádáte. Chce to dál makat a neremcat, my jsme tu pro vás.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov