25.4.2022 | Sezona 21/22

V Miloticích jsme sice neprohráli, ale chtěli jsme určitě více

Neděle 24.4.2022 v 16:00

FK Milotice B - FC VRACOV 3:3 (2:1)

STŘELCI: 6. Snopek Adam, 25. Holub Petr, 88. Holub Petr – 13. Loprais Pavel, 73. Vrážel Filip, 92. Loprais Šimon (pen.)
ŽLUTÉ KARTY: 39. Kotásek Josef, 58. Nikl Richard, 75. Klvaň Peter, 90. Nedvědický Jindřich, 90. Nikl Richard, 92. Školař Jan – 70. Říha Lukáš, 84. Žandovský Marek
ČERVENÉ KARTY: 90. Nikl Richard (2x žlutá)

Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý a Milotice sa na náš určitě budou chtít vytáhnout, což potvrdila už před utkáním soupiska posílená o hráče A-mužstva.  Navíc v prvních patnácti minutách se hrálo pod vydatným deštěm.

Hned na začátku musím říct, že jsme v Miloticích nehráli vůbec špatně a chlapi předvedli důstojný souboj v bitvě o body. Všechny tři branky jsme vlastně domácím darovali a inkasovali jsme převážně po našich chybách. Milotice, posílené ve středu zálohy o kluky z áčka, nám dělaly problémy. Náš tlak ze začátku, kdy bych pocitově řekl, že jsme měli i více ze hry, byl však nedůrazný. A když potom z ničeho, z uličky mezi obránci vyskočí rychlonohý útočník a trefuje přesně pod padajícím Adamem, prohráváme už v 6. min 0:1.  Naštěstí naše odpověď přišla hned ve 12. min, kdy Pavel Loprais zachytil odraženou střelu a dělovkou z 18 metrů propálil všechno, co mu stálo v cestě. Je srovnáno 1:1.  Bohužel už o 10 minut později náš obránce ve snaze odvrátit míč odrazí balón přímo pod nohy domácího, který danou situaci využije, nedává Adamovi šanci a zvyšuje na konečných, poločasových 2:1.

Jde se do kabin a my musíme zkusit obrátit výsledek v náš prospěch. Nadále nehrajeme vůbec zle, ale všechny akce jsou upracované a rozhodčí zbytečně hru kouskuje. Nepíská jasnou ruku ve vápně a naše nervy začínají pracovat na plné obrátky. Naštěstí po dlouhém odkopu Jirky Kudlíka míč dopadá před Filipa Vrážela a ten trefuje po dopadu z voleje levou nohou z hranice šestnáctky. Je srovnáno. Pak ovšem přichází celkem zbytečný faul od Marka Žandovského na hranici šestnáctky a po následující střele se odražený míč dostane z pravé strany k hráči Milotic, který je opět posílá do vedení na 3:2. Od třetího gólu Milotic, my kopeme po sobě tři rohy, ale ani jednou nedokážeme trefit branku. Ve vápně i na polovině domácích máme deset chlapů, vytváříme si tlak a když po jednom z posledních  centrů se ocitne míč před Lukášem Říhou, je soupeřem faulován a rozhodčí píská penaltu. Tu, i když si domácí brankář na ni sáhnul, proměňuje Šimon Loprais. Na ukazateli svítí stav  3:3 a hraje se už 95. minuta. Domácí vystřídali všechny možnosti, po červené kartě dohrávají  9 lidech, ale my už nedokážeme výsledek  zvrátit v náš prospěch.

Nemůžu nikomu nic vytknout. Byl to zápas, kde jsme bojovali a každý na hřišti se snažil odvést výkon podle svých nejlepších možností. Nezávislý divák si fotbal určitě užil. Věřím, že kdyby neměly Milotice B v týmu chlapy z A mužstva, vyhráli bychom. Škoda neodpískané jasné ruky, povedené střely v první půlce, kdy míč odkopával hráč Milotic z brankové čáry, a také našich nevyužitých standartních situací, kdy jsme v porovnání s domácími měli být přesnější.

Remíza vybojovaná, ale pro nás opět bodová ztráta.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov