19.4.2022 | Sezona 21/22

Muži v domácím zápase porazili Slavoj Moravany 2:0

Sobota 16.4. v 16:00

FC VRACOV - Slavoj Moravany 2 : 0 ( 1:0)


STŘELCI: 40. Loprais Pavel, 77. Žandovský Marek
ŽLUTÉ KARTY: 87. Darek Goliáš

Zápasy s Moravany nejsou nikdy snadné. Mají tam rychlonohé a šikovné kluky. Bylo potřeba zůstat stále naladění a hrát ofenzivně a zároveň být připravení i na rychlé protiútoky hostů. Do utkání jsme šli oslabeni. Věděli jsme, že po zápase ve Vlkoši nebude následující dvě utkání hrát Matěj Svoboda a nadále zůstávají zranění Radek Knee a Rosťa Mlček. Takže tři hráči ze základní sestavy. I proto jsme rádi, že i dnes byl na soupisce opět Martin Čožík, který ukázal, že fotbal ho baví. Udržet obranu bez Matěje a chtít udělat nějaké změny jsou záležitosti, se kterýma nám pomohl Lukáš Říha, který z útoku přešel a zaskočil v obraně. A ukázalo se, že ten to post je mu vlastní. Přihrávky měly oči a bylo poznat, že na zkušenosti se nezapomíná. Vždyť na téhle pozici hrával v l.B za Blatnici. Jinak jsme začali se stejnou sestavou jako ve Vlkoši. Adam Zálešák si upevňuje místo jedničky a svými výkony nás drží.

V úvodu Moravany čekají s čím na ně přijdeme. Hraje se ve velmi studeném větru a naši hráči větrají novou kolekci dresů v bílé barvě. Máme více ze hry, ale rozhodčí jako by si chtěl na hřišti před delegátem sjednat respekt, tak za mě píská a hodnotí určité zákroky zbrkle a neuváženě na obou stranách. Řeší lavičku a kdo na ní sedí, jestli jsou to hráči v zápisu nebo jen fanoušci, což mě opravdu ve třetí třídě přijde hodně směšné. U lajny nepíská jasnou ruku hostů a faul před hranicí šestnáctky na Tomáše Gaspara také přehlédne. Z mého pohledu bojovný a skvělý zápas s obětavostí opět odehrál Jirka Kudlík a byl to právě on, kdo po levé straně zabíhá a chystá levou nohou přihrávku na Šimona Lopraise. Mohli jsme jít do vedení jedna nula, ale míč na hranici šestky kolem Šimona jen prolétne. Jestli tohle nebyla tutovka tak vážně nevím. Nebo i brejk Tomáše Gaspara a Pavla Lopraise, který si přebírá míč na vlastní polovině a otevřená pravá strana ho vyzývá ke 30m sprintu před hranicí šestnátcky ke střele. Byla to střela jako z děla, jen je škoda že nešla mezi tyče. Další loženka z první půle, střela Jirky Kudlíka po odraženém balónu a golman hostů vyráží a dorážka Filipa Vrážela nad. Naše snažení se vyplácí ve 39.min, kdy dorážíme ve třech před brankářem a nejlépe postavený Pavel Loprais uklízí míč a my konečně vedeme 1:0.

Poločas a přemýšlíme co změnit, abychom co nejrychleji naše vedení a snahu o tři body potvrdili. Jsme lepší, ale jak už to u nás chodí, ve druhé půlce máme sice více ze hry, ale ke skórování mají blíže hosté. To když míč propadá mezi stopery a do šance se dostává Jakub Rubík. Naštěstí ho Adam svým pohybem vytlačí někam do rohu šestky a z téhle pozice střílí vysoko nad. Měli jsme štěstí a kdoví, jak by vypadal zápas, kdyby Moravany vyrovnaly? V 77. min kope Lukáš přímý kop a za obranu si zabíhá Marek Žandovský. Zůstane osamocen před gólmanem a má dostatek času se zorientovat a z otočky vymetá šibenici. Vedeme 2:0. Následně přichází brejk Filipa Vrážela, kdy utíká sám na brankáře, ale trestuhodně šanci zahazuje. Chce trefit asi mezi nohy, ale brankář Moravan se nenechá nachytat. Co víc říct? Dlouho nám trvalo se rozpohybovat, hra neměla tempo a my, i když jsme měli více ze hry a 6 hráčů na střídání, jsme pořád takoví nedůslední a při jasných tutovkách nemáme dostatečný klid v zakončení. Hosté přijeli ve 12 lidech a přesto nás dokázali chvílemi zatlačit a ohrozit. My jsme nedůrazní v osobních soubojích a stále hodně přihrávek nenachází svého adresáta, což nám komplikuje hru a vysává z nás zbytečně síly. Moravany na určitých postech měly kluky, kteří vyčnívali, ale my jsme hráli jako tým. Z našich podali nejlepší výkony Adam Zálešák a Jirka Kudlík. Je to podle mě ostuda, že chlap ve 44letech naběhá víc, než někteří naši mladí. Přesto bych chtěl pochválit a ocenit i jiné hezké momenty, které  tam měli především Pavel Loprais, Lukáš Říha a Martin Čožík. Ale jinak celý mančaft odvedl dobrý výkon a zasloužené tři body do tabulky zůstávají doma.

Díky bejci, uvidíme co na nás čeká v Miloticích.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov