12.5.2022 | Sezona 21/22

Hovorany nás dostaly až na penalty, ale ostudu jsme neudělali

Středa 11.5. v 17:30

FC VRACOV - SK Hovorany 1 : 2 po pk. (1:0)

SESTAVY:

Vracov: Zálešák – Goliáš, Půček, Říha, Loprais Š., Mlček, Vrážel, Svoboda, Loprais P., Žandovský, Kudlík (Klimek, Gaspar, Šebesta, Fridrich, Podskalský)
Hovorany: Puk – Kolařík, Ivan O., Jankůj, Ondroušek, Ivan M., Rylka, Peňás, Stehlík, Novotný, Krný (Koutný, Grmolec, Andrle)

STŘELCI: 31´ Žandovský – 58´ Peňás.
ŽLUTÉ KARTY: Goliáš, Mlček (oba Vracov)

Jaká byla cesta do semifinále Okresního poháru? Doma jsme v prvním kole porazili Dolní Bojanovice 4:1 a v druhém kole jsme vyřadili Hrubou Vrbku na jejich hřišti stejným rozdílem 4:1. A už jsme těšili na semifinále s Hovorany, které se mělo hrát na domácím hřišti. Soupeř, byť hraje o třídu výše Okresní přebor, nepatří k lídrům soutěže a většinu času se pohybuje ve spodní části tabulky. Navíc porazit mužstvo z Okresního přeboru je výzva, protože tam se chceme přece už dlouho dostat.

Na začátku nechci kluky obhajovat, ale když Vám chybí zranění a důležití hráči je to poznat. K utkání v poháru nenastoupili Radek Knee, Lukáš Říha, Denis Ondříšek, Matěj Růžička, Tomáš Polanský, Bartoněk Dominika ani  David Kaiser, či Martin Čožík. Museli jsme povolat dorostence, kteří už nám už dlouho době pomáhají. Utkání začalo za teplého letního počasí vzájemným oťukáváním, my máme více ze hry, ale žádné ohrožení nebo alespoň střela na branku. Až ve 38. minutě ve zmatku v obraném pásmu Hovoran míč doputoval až k Markovi Žandovskému a ten prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Vedeme zaslouženě a vytváříme si další šance. Závar o minutu později, kdy Filip Vrážel střílí do obránce, následně doráží a snaží se prostřelit brankáře Dominik Podkalský, ale míč končí za lajnou a my kopeme v uvozovkách jen rohový kop.  Brejk Darka Goliáše, který se dostává až k půlící čáře, kde se ve skrumáži našich dvou hráčů a dvou hráčů Hovoran snaží v plném běhu trefit míč a dostat se přes půlku, ale nepodaří se mu to. Kdyby jo, byl by rázem o tři čtyři metry někde jinde a šel by sám na brankáře. To jsou ty třešničky, které fotbal dělá krásný a při nás dnes opět nestálo ani to pomyslné štěstí. Bohužel.

Naše snažení a tlak na začátku druhého poločasu končí vždy před šestnáctkou, a když už si něco vytvoříme, nejsme důslední v zakončení. Opět reagujeme zbrkle a naše hra připomíná spíš žákovské zakončení, než uklidnění a nebo hru s nějakou nadstavbou. Po prvních deseti minutách našeho tlaku se Hovorany znovu zkoncentrují, snaží se hrát fotbal a docela se jim to daří. Kombinují na naší půlce a naše jemné ukolébání z předchozho vývoje a nedůsledné bránění pramení ve vyrovnávající gól. Hráč Hovoran přesnou přihrávkou z pravé strany najde nehlídaného spoluhráče na zadní tyči, kterému stačí už jen nastavit nohu a je srovnáno. Mrzí to hodně, ale stále je dost času na to vývoj zápasu otočit. Šance na to určitě máme, dostáváme se do přečíslení, ale většina brejků končí buď špatnou finální přihrávkou nebo zbrklou střelou mimo branku. Centry jsou nepřesné, a když už jde náš hráč sám na gólmana, není schopen vymyslet kličku a střílí přímo do něj. Filip Vrážel měl v závěru zápasu ke skórování nejblíž, to když dvakrát během posledních pěti minut šel sám do otevřené obrany. Nejprve mu těsně před zakončením z levé strany obránce míč vypíchne, a pak když se situace téměř totožná opakuje, tentokrát z pravé strany, Filip trefuje brankáře. Nutno podotknout že gólman Hovorany podržel a měl velký díl na postupu, stejně jako i u nás Adam zachytal výborně. A když už i on na hráče během zápasu křičel, že to není snad možné, bylo vidět, jak je z výkonů některých svých spoluhráčů při zakončení zoufalý.

Po nerozhodném výsledku zápasu přišly na řadu pokutové kopy. Adam první střelu chytí, Šimon Loprais bez problému dává. Vedeme 1:0.  Filip Vrážel zvyšuje na 2:0, ale soupeř vzápětí snižuje na 2:1. Nevadí, stále jsme o gól napřed.  Míč si nyní chystá Matěj Svoboda, kterého ale bohužel suveréně vychytá gólman Hovoran. Čekali jsme ránu jak z děla, jak jsme u něj zvyklí, ale asi nervozita způsobila, že nepřesně umístěnou střelu gólman zneškodnil. Bohužel ani Jirka Kudlík ve čtvrté sérii nedává a Hovorany srovnávají na 2:2. My zvyšujeme Markem Žandovským na 3:2, ale  opět hráč Hovoran dává a je srovnáno. Jako šestý v pořadí si bere míč Rosťa Mlček a trefuje jen tyč. Kapitán Hovoran dává doprostřed branky na jistotu a loterie postupu je jasná.

Nedát penaltu to se stává, není důvod komukoliv co vyčítat. A to především proto, že jsme si to prohráli už během zápasu neproměňováním vyložených šancí. Hlavně v první půlce, kdy jsme hráli opravdu dobře a dalo se na to dívat. Divák musel být spokojený, přišlo dost lidí a je jen škoda, že to dopadlo takhle. Moc to mrzí a bolí.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov