28.9.2020 | Sezona 20/21

Vysoké vítězství nad FC Čejkovice nás povzbudilo

Sobota 26.9. v 15:30
FC VRACOV - FC Čejkovice 7 : 1 (2:0)

STŘELCI: 11. Vrážel Filip, 42. Macháček Michal, 53. Žandovský Radek, 68. Říha Lukáš, 69. Říha Lukáš, 71. Gaspar Tomáš, 85. Žandovský Marek - 63. Spěvák Robert
ŽLUTÉ KARTY: 26. David Velc - 32. Michal Spěvák, 44. Petr Ivičič, 78. Roman Pecka

To, co jsme chtěli hrát v Miloticích, se podařilo až na domácím hřišti. Roztahovat hru, mít otevřené oči a dávat přihrávky s adresou. To všechno měli hráči naordinované i v předešlém zápase, ale někdy to tak je, že Vám to nevyjde podle představ. Především pokud se trápíte s nepřesností v konečné fázi.

Pro zápas s Čejkovicemi jsme nejvíce řešili pozici stopera a předstopera. Důvěru vzadu s Markem Žandovským dostal David Velc, který ukazuje, že hodně odběhá a má přehled. Zatím všude, kde ho trenér Ivoš Gaspar dal, nás ještě nezklamal a odehrál vše v mezích možností. Je příkladem, že i kluk s menším vzrůstem, pokud předvídá, dokáže odstavit od balónu i borce, který je o dvě hlavy vyšší. David stejně jak Marek jsou velkým přínosem pro náš tým. Tak to vidím. Zprava v obraně začal kapitán Rosťa Mlček, zleva Pavel Loprais, v záloze jsme udělali změnu a ze začátku byl uprostřed s Radkem Knee Michal Macháček. To se ukázalo jako dobrý tah, protože jak zleva hrající Denis Ondříšek, tak zprava Filip Vrážel měli víc prostoru a hrozili brejky. V útoku od začátku nastoupili Radek Žandovský a Lukáš Říha, do brány se pro první půlku postavil Tomáš Gaspar.

Od prvních minut zápasu jsme měli jasně více ze hry. Nezačalo se nějakým vzájemným oťukáváním a byli jsme to my, kdo si dokázal hned od začátku vytvářet gólové šance. Naše dlouhodobé trápení se v koncovce, hlavně vezmu-li v úvahu předchozí zápas v Miloticích,  skončilo ve 12. min, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Radek Žandovský, prodloužil míč do prostoru mezi penaltu a šestku, kde Filip Vrážel levačkou zakončuje a my vedeme 1:0. Dobrý vstup do zápasu. A už za 5 minut nachystal Flip Vrážel po náběhu zprava další jasný gól pro Lukáše Říhu, ale ten bohužel ze čtyř metrů přestřeluje. Soupeř se snaží hrát ofsajd systém a naše brejky tak často končí hvizdem rozhodčího. Ale ve 43. minutě jim to nevychází, když Marek Žandovský nákopem vybízí k sólu Michala Macháčka. Ten se nabídky nezalekne a dá se říci, že připravil, nejen pro diváky, asi nejhezčí zakončení v tomto duelu, kdy v plném sprintu lobuje povyběhnutého gólmana Čejkovic alá Karel Poborský. Nádherné zakončení a zasloužené vedení 2 : 0. Tímto výsledkem končí i první poločas.

Druhý poločas je od začátku opět v naší režii a v 56. minutě zúročujeme naše snažení potřetí. Akci z pravé strany rozjíždí Rosťa, který zatahuje k šestnáctce a posílá přihrávku na Lukáše. Ten následně prodlužuje na volného Radka Žandovského, který tak uklízí z bezprostřední blízkosti na 3:0 pro nás. Radost z vedení nám trochu překazí gól soupeře, kdy přihrávka zprava prošla přes Adama až na úplně volného hráče a Čejkovice tak snížily na 3:1 . Neva, stále jsme lepší a věříme, že ani tento gól nám naši cestu za vítězstvím a k zisku tří bodů doma nezabrání.

Už v 67. minutě si bereme tříbrankové vedení zpět. Michal kope roh a odražený balón po odkopu hostujících letí vysoko nad branku, odkud padá na hlavu Lukáše a ten usměrňuje míč s citem podél brankáře do sítě. Vedeme 4:1 a opět se nám lépe dýchá. A o minutu později je ještě veseleji. To když po naší rozehrávce posílá Lukášovi nádhernou přihrávku za obranu Radek Knee. Lukáš předvede ještě krásnější zpracování v plném sprintu, míč na prsa a před sebe, a tím okamžitě získává náskok 4 metrů před obranou soupeře a svůj průnik zakončuje do protipohybu brankáře. Aktuální skóre 5:1 nasvědčuje tomu, že utkání i z pohledu naší lepší fyzičky, už nepustíme. Bude to záležet hlavně na tom, kolik šancí ještě dokážeme proměnit.

Šanci z lavičky dostali jak Jožka Šebesta, který si pro druhý poločas zahrál beka, tak i Tomáš Polanský nebo Roman Kozák v záloze a v útoku. Darka Goliáše jsme chtěli pošetřit pro zápas v neděli, má nějaké menší zdravotní problémy. Tomáš Gaspar, kterého v brance po prvním poločase nahradil Adam Zálešák, si obléká hráčský dres s číslem 15 a jde také do hry místo Lukáše. A právě střídající hráči přidávají soupeři další gól do rance, když se po pravé straně uvolňuje Tomáš  Polanský, který ve vápně nachází přihrávkou volného Tomáše Gaspara a ten zvyšuje už na 6:1. O sedmé brance rozhoduje stejně jak při prvním gólu dvojice Radek Žadovský s Filipem Vráželem. Tentokrát Filip využívá nabídku Radka a konečný výsledek je 7:1.

Výsledek jistě příjemný, ale stále nevíme, proč potřebujeme ke vstřelení branky dvacet šancí. Je to jedna z věcí, která nás stála body v Miloticích. Ale za dnešní utkání musím pochválit všechny. Radek Knee dobré a účelné centry s rozumem, Filip Vrážel díky křídelné hře dokázal mnohokrát náběhy překvapit soupeře, jeho centry měly smysl, Michal krásné průniky, David+Marek klid při rozehrávce. Denis dnes sice bez většího efektu, ale zápas odmakal a to jsou věci, na kterých se dá stavět. Každý dnes předvedl dobrý výkon.

A na závěr co bych bral všemi deseti? Vidět takový výkon i v Ratiškovicích !

Přijďte nás podpořit, kluci to potřebují.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov