14.9.2020 | Sezona 20/21

Výhra nad NESYT Hodonín nás posunula na 2. místo tabulky

Sobota 12.9. v 16:00

FC VRACOV - NESYT Hodonín 3 : 0 (2:0)

STŘELCI: 11. Žandovský Marek, 13. Říha Lukáš, 61. Žandovský Radek
ŽLUTÉ KARTY: 68. Svoboda Matěj, 78. Velc David, 83. Žandovský Radek - 83. Sládek Jakub

Momentky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii

V sobotu jsme hráli již třetí zápas v řadě na domácím hřišti. Naším soupeřem byl tentokrát NESYT Hodonín, a kdo přišel včas, viděl náš velmi dobrý nástup do utkání. Během prvních patnácti minut jsme hosty k ničemu nepustili, zahrávali jsme několik rohových kopů, dlouhé auty.

Naši první, gólovou, krásnou akci v desáté minutě připravil Marek Žandovský. Na pravé straně přebírá míč, uprostřed hřiště si narazí s Radkem Knee a ten mu posílá míč zpátky mezi obránce Hodonína. Marek nabíhá v plném sprintu a střílí na jedna nula. Fotbalová paráda ! Jak se říká krásná česká ulička. Další akce na sebe nenechala dlouho čekat a už ve třinácté minutě se zcela sám po levé straně uvolňuje další obránce, mladý štírek David Velc, kdy dává centr za obranu na Lukáše Říhu a ten se taky nádherně uvolnil a nedal brankáři Nesytu žádnou šanci. Střela levou k tyči a my vedeme dva nula. Padá z nás tréma a my se snažíme hrát fotbal. Ale po dalších 15 minutách se hra naopak postupně dostává do ukolébajícího tempa. NESYT hrál v té době jen údržbový fotbal,  z naší strany  se množily nepřesnosti a divák se musel místy nudit. Možná k tomu přispívá i rozhodčí, který hru kouskuje a z naší strany určitě mělo vliv i střídání hráčů z lavičky.

Nutné je podotknout, že na tento zápas jsme měli k dispozici celkem 20 hráčů, kteří přišli a chtěli hrát. No kdo by si to nepřál! Ale mezi 18 hráčů, které můžeme ve třetí třídě dát do zápisu se bohužel nevešli Zbyňek Kocůrek a Staňa Otepka.  Byly nastaveny nějaká kritéria a trenér a Rosťa Mlček mají právo veta. Musím přiznat, že to nejsou situace které mám rád a rozhoduje se o nich těžce. Rozumíme i pracovní vytíženosti některých hráčů, kteří chtějí hrát, ale snad nás i oni pochopí, že mají málo odběháno na trénincích a proto přednost dostanou Ti, kteří mají natrénováno. S tím nikdo z nás nic neudělá. Prostě je to tak. Před čtyřmi roky co bychom za to dali, že!

Poločas končí a my vedeme dva nula. Kdo vlastně dneska hrál? Do branky šel na první poločas Adam Zálešák, na druhou půlku byl nachystaný Tomáš Gaspar, před sebou měli zprava Matěje Svobodu uprostřed Kuba Nygrýn s Markem Žandovským, zleva David Velc, uprostřed zálohy zprava kapitán Rosťa Mlček, uprostřed už ověřená dvojice Filip Vrážel a Radek Knee a zleva začal Pavel Loprais. V útoku Lukáš Říha a Michal Macháček. Na střídání je k dispozici uzdravený Denis Ondříšek, kterého jsme chtěli i pošetřit, dále Darek Goliáš, Tomáš Polanský, Roman Kozák, Žandovský Radek, a už zmiňovaný gólman Tomáš Gaspar a Šimon Loprais. Pro toho je to bohužel poslední zápas sezóny, neboť jde ve středu 16.9 na operaci. Tak i touhle cestou mu chceme popřát brzké uzdravení a ať jsi brzo zpátky mezi námi!

Druhý poločas se nesl v duchu konce toho prvního. Nesyt jsme k ničemu vážnějšímu nepustili, ale také jsme se delší dobu nemohli dostat do tempa. Dalšího gólu jsme se dočkali až v 65. minutě. A zásluhu na něm má opět David Velc, který si znovu zaběhl za obranu a jeho přihrávka krásně našla Radka Žandovského, který udělal třetí a bohužel i poslední zářez na vrub Hodonína. V 75. minutě sice dostáváme ještě jednu šanci na zvýšení skóre z penalty za faul ve vápně, ale bohužel Marek Žandovský trefuje nedůraznou střelou střed branky, kde už leží brankář Nesytu a marně čeká na aplaus.

Jsme po třech zápasech přesto spokojení. Doma dokážeme zabrat, a my si přejeme i pro další zápasy to samé. Bohužel pro svalové zranění nedohrál Kuba Nygrýn a zatím nevíme, jak to s ním bude za týden do Milotic a vůbec do konce sezóny. Tyhle zranění, které nikdo nezaviní, bývají nejhorší. Snad nám nebude chybět dlouho.

Po zápase jdeme slavit, Ivoš Gaspar má padesát a přichystal pro hráče a pro všechny ve výboru pohoštění. Je to o to veselejší, že plný bodový příděl zůstal doma. A já chci věřit, že se nám bude dařit i nadále. Snad nejsem jediný, kdo v to věří.

Popřeji trenérovi ještě jednou za nás za všechny pevné nervy, pohodu, klid a hlavně všem okolo to zdraví.

Díky kluci

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov