5.10.2020 | Sezona 20/21

V Ratíškovicích jsme nedokázali zopakovat výkon z minulého týdne

Sobota 3.10. v 15:00
FK Baník Ratíškovice "B" - FC VRACOV 2 : 1 (1:0)

STŘELCI: 24. Marcián Jiří, 46. Šťastný Petr - 75. Žandovský Marek
ŽLUTÉ KARTY: 20. Koplík Tomáš, 58. Imrich Jiří - 23. Ondříšek Denis, 58. Žandovský Marek, 63. Svoboda Matěj, 72. Žandovský Radek, 90. Říha Lukáš
ČERVENÉ KARTY: 58. Koplík Tomáš

Do Raťek jsme jeli s jasným cílem – udělat všechno proto, aby jsme si udrželi první místo v tabulce.

Namlsaní jsme byli výsledkem z minulého kola, kdy jsme doma vyhráli vysoko 7:1 proti Čejkovicím. Ale skuečnost pak byla zcela jiná. Do zápasu pro nemoc nemohl nastoupit Radek Knee, a jak se během zápasu ukázalo pro nás asi klíčový hráč, který umí udržet ve hře klid a rozdat přesné přihrávky. V naší hře mně připadalo, že jediní, kdo chce vyhrát a popřípadě se poprat o body a o postup, jsem já s Ivošem.

Začali jsme hodně opatrně a bázlivě. Domácí jakoby čekali s čím na ně vyrukujeme a my? My jsme se přizpůsobili hře domácích. Naše hra byla hodně jednotvárná a bez nápadu. Domácí tým nás ve všech situacích eliminoval a ukázal nám, jaký mají potenciál. Když ve 24. minutě po rohu jdou domácí z rohu do vedení, my nedokážeme odpovědět. A to přesto, že máme více standartek. Neumíme toho zkrátka využít. To pak je těžké uhrát dobrý výsledek, když během prvního poločasu ani jednou neohrozíme branku Ratiškovic. To Adam Zálešák v prvním poločase ukázal, že na místo jedničky v naší brance patří, když zlikvidoval několik šancí a chytil dvě gólovky. Ale co mě osobně u Adama chybí, je opět komunikace mezi hráči. Z postu gólmana a takového borce,by měl dávat jasné příkazy a říkat klukům, kde dělají chyby, aby se příště takovým laciným ztrátám nebo propadlém balónu vyhnuli.

Přesto všechno poločas 1:0 byl dobrý výsledek první půlky. V kabině nervozita, hráči jsou rozladění, ale nejde vidět žádné odhodlání a burcování. Děláme změny a doprostřed zálohy jde z místa stopera Marek Žandovský. Nutno podotknout, že na něm bylo vidět, že asi jako jediný dal do hry všechno a snažil se s výsledkem něco udělat. Chválím Mary. A jsme to opět my, kdo po vstupu do druhé půle dostává hned gól. Úplně stejná situace jako při první brance !. Z rohu, který domácí zahrávají, se sám, nikým nehlídaný protihráč trefuje dva metry od brankové čáry. Ofsajd se nemává a Ratiškovice jsou opět na koni. Hra se od té doby kouskuje, na hřišti je spousta nervozity a my nedokážeme hrát do kombinace. Vztekání nám nepomáhá a navíc dostáváme zbytečné žluté karty. Na můj vkus dostat v zápase 5 žlutých a z toho čtyři za mluvení, to je až, až.

Nakonec dokážeme odpovědět, ale když se nad tím zamyslím, tak domácí díky nedorozumění nám vlastně gól darují. Domácí hráč nešťastně hlavičkuje do tyčky a míč z bezprostřední blízkosti doráží Marek Žandovský. Je to 2:1. Ještě je dost času s výsledkem něco udělat, zvláště když hrajeme od 60.min proti deseti.  Po faulu na Filipa Vrážela a po druhé žluté je v 58. minutě vyloučen domácí hráč Tomáš Koplík. Vrháme všechno na ofenzívu, hrajeme na tři útočníky, ale jediné slovo co mě napadá je, že jsme marní. Nejsme ani trochu vyhecovaní, ba naopak. Rebelují jak Matěj, tak kapitán Rosťa Mlček. Nechápu tohle chování a zaráží mě, že jsou kluci tak nedisciplinovaní!

Když to řeknu slovy trenéra, že Ratiškovice mají dobrý mančaft a do ničeho vážnějšího nás nepustili, asi to bude pravda. Ale to by neměla být omluva pro nás. Faktem totiž je, že my jsme se tentokrát nedokázali prosadit, přejít přes soupeře nebo nahrát přesnou přihrávku přes obranu. Prostě domácí i v deseti byli lepší tým a zaslouženě zvítězili.

Čeká nás na podzim ještě poslední soutěžní zápas proti Prušánkám a přes zimu spousta práce. Je vidět, že máme mladý tým a u všeho jsme byli dnes pomalejší a bez důrazu. Přesto klukům věřím, že když budou na sobě makat, mám tento tým potenciál. Hlavně jsou to fotbalisti, jen si to musí každý srovnat v hlavě, a to co dělají na trénincích, prodat na hřišti.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov