25.11.2019 | Sezona 19/20

Zhodnocení podzimní části sezóny za starší žáky

Horní řada zleva : Jiří Šafář - trenér, Radim Pres, Lukáš Londin, Jan Loprais, Adam Slavík, Štěpán Hlaváč, Hynek Klimek, Kristýna Polešovská
Spodní řada: Adam Juřík, Štěpán Gasnárek, Jonáš Motáň, Adam Podhorský, Viktor Šafář, Jan Loprais (2007)
Ležící: Lukáš Repík - brankář

Chybí: Petr Bábík, Mikuláš Kubík

Po  minulé fotbalové sezóně, kdy Starší žáci vyhráli Okresní přebor, jsme měli ambice postoupit do Krajské soutěže. Ale odchodem několika hráčů do dorostu a  bohužel i do jiných klubů nastal velký problém. Nepodařilo se nám sestavit dostatečně početný tým z hráčů ročníků 2005 a 2006, protože v této soutěži je  potřeba minimálně 16 hráčů v kádru.
A to byl důvod, proč jsme nakonec pro sezónu 2019/2020  přihlásili družstvo Starších žáků opět do Okresního přeboru, kde se hraje systémem 7+1.

Pro podzimní část sezóny jsme měli k dispozici tyto hráče, kteří ročníkově patří do kategorie Starších žáků

Ročník 2005  – Jan Loprais, Hynek Klimek, Lukáš Londin, Štěpán Hlaváč, Kristýna Polešovská
Ročník 2006 – Lukáš Repík, Adam Slavík, Viktor Šafář, Petr Bábík, Radim Pres a Mikuláš Kubík.

Nejen vzhledem k nízkému počtu hráčů, ale i z důvodu abychom postupně připravovali mladší ročníky na přechod o kategorii výš, se do přípravy i do zápasů v průběhu podzimu zapojili i někteří hráči ročníku 2007 a 2008.

Ročník 2007 –   Adam Podhorský, Jan Loprais, Marek Čimera, Michal Londin
Ročník 2008 – Tomáš Fridrich, Adam Juřík, Jonáš Motáň, David Vach, Štěpán Gasnárek

První zápas proti Velké nad Veličkou nám nevyšel. Herně jsme sice soupeře přehrávali, ale gólově se vůbec nedařilo a proto jsme prohráli. Po tomto nevydařeném zápase jsme se na trénincích více zaměřili na střelbu na branku a finální přihrávky. Pracovali jsme také na lepší sehranosti týmu a v dalších utkání už šlo vidět, že mužstvo jde postupně herně nahoru. Začalo se dařit i střelecky a  všechny zbývající zápasy do konce podzimní části sezony jsme vyhráli.

Jednotlivé výsledky i tabulku soutěže po podzimní části si můžete prohlédnout na webu v menu Starší žáci.

V zimní přípravě se družstvo starších žáků zúčastní Okresní halové ligy v Hodoníně, kde máme ambice se poprat o přední příčky. Ještě před začátkem halové ligy byl tým starších žáků pozván na halový turnaj do družební obce Močenok, kde překvapil všechny zúčastněné týmy a celý turnaj vyhrál.

Jiří Šafář
trenér

Sponzoři a partneři FC Vracov