27.11.2019 | Sezona 19/20

Zhodnocení podzimní části sezóny starší přípravka

Zadní řada zleva: Matěj Něnička, Robin Poláček, Saša Chytil, Ondra Kudláč, Tomáš Hrabec, Tonda Vašíček
Prostřední řada zleva: Jáchym Baťka, Viktor Mička, Tobiáš Mlýnek, Tomáš Chovanec
Vpředu: Jonáš Mívalt

Na fotce chybí: trenéři Miroslav Mívalt, Roman Hrabec, Jiří Mlýnek
z hráčů:Petr Exel

V ročníku 2019/2020 v podzimní části v kategorii starší přípravky máme jedno družstvo v okresním přeboru (oproti dvěma týmům v loňském ročníku). Po odchodu silného ročníku 2008 do mladších žáků, zůstalo jen pár hráčů ročníků 2009, které doplnili mladší hráči ročníku 2010. Dále se povedlo, že k nám přešli hráči z konkurenčních celků a také jeden nováček. Na druhou stranu nás někteří hráči také opustili, někteří ke konkurenci, další na výpomoc do vyšší kategorie a bohužel, někteří ukončili svou fotbalovou kariéru. Tímto jim přejme hodně úspěchů a možná se někdy zase na hřišti potkáme.

Za starší přípravku nastupovali na podzim tito hráči:

Ročník 2009: Ondra Kudláč, Viktor Mička, Matěj Něnička, Antonín Vašíček, Alexandr Chytil a v několika zápasech i Filip Fridrich a Adam Mikulík
Ročník 2010: Jonáš Mívalt, Robin Poláček, Tomáš Hrabec, Tobiáš Mlýnek, Jáchym Baťka, Tomáš Chovanec, Petr Exel
Ročník 2008: Natálie Hlavinková

Trenérský tým starší přípravky pracuje ve složení Miroslav Mívalt, Roman Hrabec a  Jiří Mlýnek.

Ze začátku jsme hledali ideální sestavu a čekali jsme, že hráči r. 2009 budou oporami týmu a r. 2010 se bude zapracovávat do nového herního systému. Nicméně to bylo spíše naopak a kluci r. 2010 se postupně stali lídry našeho týmu FKM Morava.

V průběhu podzimní části náš tým odehrál v nabitém programu několik zápasů i v anglickém stylu v týdnu, o víkendu a opět v týdnu, a sehráli jsme vyrovnaná utkání i se silnými týmy, ale většinou nás v závěrech utkání zradila fyzička a také chybělo trochu toho fotbalového štěstíčka. I přesto se nám podařilo dva zápasy vyhrát a v závěru odehrát rovnocenný zápas s remízou. Dále bych vyzvedl naše střelce, kteří nastříleli 99 gólů, ale jak já říkám, gól jednoho je gól celého týmu. Co je platné, že střílíme góly (bez gólů se vyhrát nedá), ale zatím stále více gólů dostáváme, Je to fotbal, který je týmovou hrou. Vyhrává a prohrává celý tým a ne jednotlivec. Není to o trenérech, ale o vůli hráčů, jak dokážou máknout na tréninku a jestli si pak chtějí zahrát fotbal a ne jen kopanou. Trenéři jim můžou být nápomocni, aby se posouvali dále ve své hráčské kariéře a zlepšovali svůj um i talent a to i za podpory rodičů, bez kterých by to také nešlo. Proto apelujeme na rodiče, aby svoje ratolesti (mladé fotbalisty) podporovali a pomáhali jim v jejich rozvoji.

 

Náš tým se nyní v hale připravuje na okresní halovou ligu – OHL, ve velké konkurenci dalších 19 celků i ze zahraničí (Slovensko). Uvidíme jak obstojíme a zda budeme rovnocennými soupeři a navážeme na úspěchy z minulých ročníků….

Za realizační tým trenérů, funkcionářů klubů a za podpory rodičů přejeme našim fotbalistům mnoho úspěchů, nadšení ze hry, rozvíjení jejich pohybové aktivity a fotbalového umu.

Za tým starší přípravky

Roman Hrabec

Sponzoři a partneři FC Vracov