31.8.2019 | Sezona 19/20

Zbytečná ztráta bodů týmu mužů v Bohuslavicích

Neděle 25.8. v 17:00
Bohuslavice - FC VRACOV 2 : 2 (1:1)

STŘELCI: 37. Chvátal Jaroslav, 88. Chvátal Jaroslav - 28. Říha Lukáš, 87. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 61. Franta Lukáš, 89. Mastný Josef - 58. Denis Ondříšek, 70. Pavel Polášek, 89. Filipenský Libor

Zápas ve kterém mělo být rozhodnuto už v prvním poločase nám hrubě nevyšel. Snad scházelo i pomyslné štěstíčko. Vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí, ale nedokázali je zužitkovat a překonat gólmana Bohuslavic.

Ve 28 minutě jsme šli do vedení, když se prosadil Lukáš Říha. Přesto naše hra byla stále chaotická a přišlo mně, že soupeř dokázal předem číst všechny naše akce, které jsme si připravovali. Vytěžil z minima maximum. Když naše obrana zaspala, řítili se na Adama Zálešáka tři hráči a s tím opravdu nešlo nic dělat. Zbytečný gól po naší hrubě chybě a do kabin se jde za stavu 1:1.

Ve druhém poločase nám nepomohly ani změny v sestavě. Míč nám na nerovném terénu odskakoval a naše hra neměla žádný spád ani žádný řád. Za zmínku snad stojí jen 2 akce, která mohly a měly skončit gólem. To když si po levé straně vyměnili míč Ondříšek Denis se Šimonem Lopraisem, rozebrali jsme obranu soupeře a přesto jsme tuto výhodu nezužitkovali. Nedůraznou a nepříliš umístěnou střelu opět vychytal domácí brankář. Škoda. Ve druhé příležitosti opět Šimon Loprais nachystal krásným pasem míč Žandovskému Radkovi a my jsme už měli ruce nad hlavou, ale opak byl pravdou. Při zakončení nám zkrátka chyběl klid. Přesto jsme se dostali do vedení, když se po standartní situaci ve skrumáži prosadil hlavou Lukáš Říha, který se nejlíp zorientoval a překonal brankáře Bohuslavic. Zbývalo už jen pár minut do konce a my jsme věřili, že tento ne příliš vydařený zápas už snad dotáhneme do vítězného konce. Ale přišla další hrubá chyba v obraně, kdy po levé straně dostal křižnou přihrávku druhý střelec tohoto zápasu Josef Mastný a na rozdíl od nás si s balónem před naší brankou věděl rady. Trefil krásně k tyči. Hrubá chyba, které domácí opět využili a tyto hrubé chyby nás připravily o body. Na druhou stranu kdybychom proměnili naše vyložené šance, nemuseli jsme brečet.

Přesto, že jsme si v závěrečných minutách vytvořili tlak, nedokázali jsme už nic vymyslet a udělat. Hra byla rozkouskovaná a kdyby v závěru byla udělena nějaká červená karta, asi by se ani nikdo nedivil. K dispozici jsme měli 18 hráčů, do nominace se nevešel Pavel Kristoň. Co k tomu víc říct? Tenhle zápas nám zkrátka nevyšel, i když, jak už jsem psal, měli jsme více ze hry a na šance jsme měli vyhrát minimálně 7:2. Je to za námi, musíme se líp připravit na domácí zápas proti Archlebovu.

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov