7.10.2019 | Sezona 19/20

Zasloužené vítězství mužů nad SK Kostelec

Sobota 5.10 v 15:30
FC VRACOV - SK Kostelec 3 : 1 (2:1)

STŘELCI: 3. Říha Lukáš, 26. Kadleček Stanislav, 66. Žandovský Marek - 20. Kvaltin Jan
ŽLUTÉ KARTY: 4. Stanislav Kadleček - 17. Blahynka Jakub

Zajímavý zápas, ke kterému za nás opět nastoupilo 18 hráčů. Do role kapitána tohoto utkání jsme se rozhodli nominovat našeho nejlepšího střelce Lukáše Říhu. Věříme, že tým dokáže ukočírovat a naše výsledky ještě půjdou nahoru. Lukáš souhlasil a my doufáme, že to nebude jen o tomhle utkání. Kabina i mužstvo by si mělo jako my uvědomit, že všichni máme jeden cíl a změny jsou důležité pro další vývoj všech. Když slyšíte například naše děti, jak si říkají mezi sebou, že muži porazili prvního, je to hezký a pro ně i motivační. To by si měli chlapi taky uvědomit a není to jen o tom, ve které soutěži se momentálně náš tým nachází.

Do utkání v základní sestavě poprvé nenastoupil Polášek Pavel. Chtěli jsme zapojit mládí a nějak podpořit ty, kteří ukázali svůj potenciál v předešlém utkání proti Žadovicím. Do branky se postavil Tomáš Gaspar, na levé obraně nastoupil Darek Goliáš, ve středu Kuba Nygrýn a Matěj Svoboda, a z pravé strany Kadlček Staňa. Záloha zleva Denis Ondříšek, uprostřed Vít Říha a Radek Knee, pravá strana Šimon Loprais. V útoku dostal šanci a čekáme, kdy se chytne Stanislav Otepka a jak už jsme zvyklí Lukáš Říha. Na střídání byli nachystaní Radek Žandovský, Vondryska Luboš, Žandovský Marek, Kristoň Pavel, Polášek Pavel, Mlček Rostislav a gólman Adam Zálešák.

Věděli jsme, že to určitě nebude jednoduché utkání, vždyť Kostelec v minulém kole porazil Bohuslavice 3:0, se kterými jsme my „pouze remizovali“ 2:2. Naštěstí už ve druhé minutě jdeme do vedení, kdy po pravé straně si dovolil docela dost Šimon Loprais, dostal se přes záložníka a když mu dovolil i obránce Kostelce potáhnout míč až k rohové čáře, nabídl tutovku pod sebe na Lukáše Říhu, který nekompromisně zavěsil. Za zmínku stojí naše hra. Hrajeme přes Denise Ondříška a Radek Knee ve  středu zálohy dobře rozehrává a soupeř se s našim tlakem těžko srovnává. Během prvních 15 minut jsme měli několik dalších příležitostí naše skóre navýšit, ale nepřesnou koncovkou jsme tyto šance zahodili. A ukázalo se, že stále platí – nedáš, dostaneš. Kostelec z rychlého brejku ve 20. minutě  dokázal skórovat a srovnal na 1:1. Hra měla z obou stran svůj půvab a i Kostelec vystrkoval růžky. Kdo mohl za nás přidat další gól, byl Stanislav Kadlček z penalty. Po faulu zezadu na Viťu Říhu však  trefuje jen tyč. Svoji minelu dokáže ale rychle napravit, a to když po rohovém kopu Viťe Řihy dává gól hlavou. U této situace ve 23.min si troufám říct, že gólman hostů zaspal a hodně podcenil jeho dlouhou hlavičku. Několik našich předešlých slibných akcí předtím bravurně zlikvidoval, například akci z levé strany, kdy dává míč pod sebe Stanislav Otepka a na Lukáše zírá celá levá odkrytá brána a brankář chytá.

Poločas 2:1 pro nás, ale utkání je stále otevřené. Potřebujeme dát  další gól, abychom mohli hrát s větším klidem. Druhý poločas hrozíme převážně ze standartních situací. Dlouhé auty a rohy jak na běžícím pásu a konečně v 66. min po jenom takovém rohu se prosazuje Marek Žandovský a přidává další, uklidňující branku.  Tímto výsledkem 3:1 pro nás zápas končí a všichni jsme rádi za další 3 body.

V příštím kole pojedeme do Věteřova. Nálada v týmu je dobrá, nemáme se čeho bát, snad jen kvality hrací plochy :-). Ale chce to více si vážit nabídnutých příležitostí a šancí, dostat do hlavy klid a nabídnuté šance porměňovat. Tak uvidíme 13.10. v neděli v 15:00. Přijďte nás podpořit, budeme rádi.

Díky. Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov