24.9.2019 | Sezona 19/20

Vydřené, ale zasloužené vítězství nad Sokolem Sobůlky

Sobota 21.9.2019 v 15:30
FC VRACOV - Sokol Sobůlky 3 : 2 (1:2)

STŘELCI: 28. Říha Lukáš, 49. Žandovský Radek, 60. Říha Lukáš - 1. Drápal Michal, 13. Pluháček Marek
ŽLUTÉ KARTY: 10. Žandovský Marek, 19. Říha Lukáš, 22. Loprais Šimon, 31. Svoboda Matěj, 47. Nygrýn Jakub, 65. Žandovský Radek, 85. Knee Radek - 31. Dohnálek Marek, 32. Pluháček Marek, 81. Petula Adam

Do utkání jsme vstoupili, nejhůř jak to jen šlo. Už ve 35. sekundě jsme si dali kuriózní vlastní gól. Po dlouhé přihrávce do našeho vápna, se Matěj Svoboda na postu předstopera ve snaze co nejdříve odkopnout opře levou nohou vší silou do míče, ale trefuje tak nešťastně, že rotující míč končí vysoko nad naší brankou. A ten při volném pádu seshora propadne pod břevno přesto, že u tyče stojí nahoru hledící Adam Zálešák.  Tak padá první gól. Asi bych řekl, že možná i nejrychlejší gól, co jsem kdy viděl a my prohráváme jedna nula. V duchu si říkám, je to smůla, ale máme ještě 89 minut času to srovnat. Stávají se přece i  horší věci.  Z omylu mě ale už po 10 minutách vyvedl druhý gól, kdy po solidní kombinaci po levé straně utekl hostující hráč, kde na pravé straně obrany pro tento zápas nastoupil Pavel Polášek, a má dostatek času a místa na to, aby poslal míč za naši obranu na druhou stranu, kde jsme v obraně také zaspali a tam krásně našel spoluhráče Marka Pluháčka, který bez problémů udělal druhý zářez do naší svatyně. Adam se mohl natahovat jak chtěl, na míč nemohl dosáhnout. Takových chyb se musíme vyvarovat, pokud chceme v příštím týdnu uspět v Žádovicích.

Prohráváme 2:0, ale hrajeme fotbal. Klukům věřím a i z jejich reakcí pozoruji, že chtějí ze zápasem něco udělat a změnit. V tomhle utkání chceme urvat tři body. Máme solidní záběhy, které většinou zařizuje Radek Knee a Marek Žandovský ve středu pole. Postupně měníme posty a zprava hrající Šimon Loprais nebo z druhé strany Víťa Říha mají prostor k centrům.  A po jedné takové akci přichází ve 27. min ke snížení na 1:2 !! Vít posílá míč na bratra Lukáše a ten ve skluzu levou nohou překonává již padajícího brankáře. Velmi důležitý gól, který v hráčích posiluje víru v to, že i tento soupeř je k poražení. Krásná akce a ještě obdivuhodnější zakončení. Končí nám první poločas. Do kabin se nám moc nechce, ale jdeme. Všichni jsme v rozpacích především z nešťastného vstupu do utkání, ale víme a je vidět, že jsme lepší. Budeme mít ještě dost času výsledek změnit a otočit skóre.

Pro druhý poločas děláme změny v sestavě. Na místo Pavla Poláška jde Staňa Kadlček, místo Marka Žandovského se do středu zálohy vrací Vit Říha. I tyhle dvě věci pomáhají a hned v úvodu druhého poločasu drtíme obranu Sobůlek a tlačíme soupeře téměř do rohu. Opravdu jsme lepší a kdybych náš tlak odhadl procentuálně na držení míče, máme cca 70 procent. Náš vyrovnávací gól visí na vlásku, hrajeme aktivně na půlce soupeře. Z levé strany má hodně prostoru Stanislav Kadlček, který se uvolňuje a dává střílenou přihrávku do prostoru hned za šestnáctku, kde mezi dvěma protihráči nejvýše vyskočil Radek Žandovský a uklízí míč k pravé tyči. Úžasné Rade! Tento gól se musí líbit a mě naskakuje husí kůže. Kluci zaslouženě srovnávají a lavička bouří. Tady je potřeba zmínit, že i k tomuto utkání přistoupili kluci zodpovědně, a my s Ivošem máme na lavičce k dispozici 18 hráčů.

Než budu pokračovat dál k zápasu, chtěl bych všem těm, co se nakonec nedostali na hřiště, poděkovat. Do utkání jste sice nezasáhli, ale svými hlasivkami jste kluky na hřišti podpořili a pomohli k tomu, abychom jako tým vydřeli ty důležité tři body.

Zpět k utkání. Třetí gól přišel v 59.min, kdy dlouhý pas zužitkoval Lukáš Říha. Ale gól si vybojoval a musel si udělat i prostor k zakončení. Nejdříve nohou přehazuje soupeřova gólmana a nakonec v rychlosti hlavou zakončuje přes dobíhajícího hráče soupeře. Určitě to nebyla žádná lehká úloha, ale konečně vedeme a otáčíme průběh celého utkání. Soupeř se však nechce vzdát a ve snaze o vyrovnávací gól zvyšuje svou aktivitu. Zvyšuje napadání a zkouší dlouhé balóny za naši obranu. Po jedné takové přihrávce se dostává do našeho pokutového území hostující hráč a Víťa Říha jej zastavuje nedovoleným zákrokem. Penalta! Marné je naše dohadování s rozhodčím, že tomuto průniku předcházel faul hostujícího hráče na polovině hřiště. Ale Adam Zálešák vystihuje směr střely a penaltu likviduje!! Díky skvělému zákroku Adama tedy stále držíme jednogólový náskok, který se nám nakonec podaří uhájit až do konce utkání, ve kterém jsme i díky bojovnosti a ve snaze získat víc ze hry dostali celkem 7 žlutých karet, soupeř čtyři.

Pochválit a ocenit za snahu musím celý tým. Zápas se musel líbit. A proto se chodí na fotbal, protože tenhle pocit se nedá koupit, tu radost po závěrečném hvizdu v takovém zápase si musíte užít. Ještě jednou borci děkuji.

 

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov