31.8.2019 | Sezona 19/20

V zápase se Žeravicemi rozhodl druhý poločas

Neděle 18.8.2019 v 16:00
FC VRACOV - Sokol Žeravice 5 : 1 (1:1)

STŘELCI: 40. Otépka Stanislav, 56. Žandovský Marek (pen.), 59. Říha Lukáš, 60. Říha Lukáš, 69. Říha Lukáš - 19. Farmačka Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 0

První 2 kola soutěže máme po dohodě se soupeři přeloženy na podzim, a tak jsme do nového ročníku vstoupili až utkáním 3. kola, kdy už náš soupeř měl 2 soutěžní utkání za sebou. Obě vyhrál a proto přijel do Vracova s velkým sebevědomím.

A bylo to vidět i na hřišti, kde hýřil aktivitou a zpočátku nás opravdu přehrával. My jsme celý první poločas neuměli na soupeře pořádně zatlačit. Dá se říct, že první gól jsme si doslova vykoledovali nedůrazným bráněním, kdy po rohovém kopu se hlavou doprostřed branky prosadil soupeř. Nešlo o to že bychom na ně neměli, ale v podstatě jsme se podřídili soupeřově hře. Soupeř nás dále trápil především ze standardních situací, kterých si dokázal vypracovat více než my, naše obrana při jejich bránění doslova tápala a záloha nedokázala připravit žádné brejkové míče pro naše útočníky. Ale postupně začalo i z naší strany přibývat světlých momentů, a těsně před koncem poločasu, ve 40.minutě, vybídnul Radek Knee k brejku Staňu Otepku, bylo konečně srovnáno. Přesto jsme se hrou v prvním poločase nemohli být spokojeni.

Měli jsme k dispozici 17-členný kádr a Ivoš Gaspar musel udělat nějaké změny, pokud jsme chtěli brát všechny tři první body. Došlo k přesunu Marka Žandovského z pozice předstopera na pozici vedle Radka Knee, Pavel Loprais přešel z obrany na levý kraj zálohy  atd. Vyplatilo se to hned na začátku druhé půle, kdy byl stažen ve vápně po levé straně pronikající Pavel Loprais a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Marek Žandovský, brankář hostí sice míč zachytil a vytěsnil, ale pouze na tyč a dobíhajicí Marek Žandovský ho na dvakrát překonal, Vedeme 2:1. Změna v záloze a pozitivní přístup a odhodlání kluků ve druhém poločase bylo znát. Náš tlak postupně sílil, kluci v záloze připravovali pro své spoluhráče zajímavé situace snad a hosté mohou nakonec být rádi, že utkání skončilo jen 5:1. Hattrickem se zaskvěl Lukáš Říha když v 59 a 60 minutě skóroval po krásných přihrávkách od našich záložníků do rozhozené obrany soupeře.

Za druhý poločas nejde snad nikoho pokárat. Adam Zalešák zlikvidoval dvě jasné šance a tým podržel, dobře si vedli všichni, ale za nadstandardní výkon bych pochválil ještě jak Lukáše Říhu, tak třeba i Matěje Svobodu, či Pavla Lopraise, Radka Knee i Marka Žandovského nevyjímaje. Tvoříme partii, která mi celou dobu chyběla.

Může to šlapat, uvidíme v Bohuslavicích.

Radek Zaja, vedoucí mužstva.

Sponzoři a partneři FC Vracov