16.9.2019 | Sezona 19/20

Muži vyhráli v Lovčicích

Neděle 15.9. v 16:00
FK Sokol Lovčice - FC VRACOV 0 : 6 (0:5)

STŘELCI: 3. Říha Lukáš, 7. Knee Radek, 26. Žandovský Radek, 29. Vondryska Luboš, 44. Polášek Pavel, 57. Žandovský Marek
ŽLUTÉ KARTY: 55. Sovek jiří - 10. Polášek Pavel , 65. Svoboda Matěj

Do Lovčic jsme odjížděli v pozici favorita. Vždyť Lovčice doposud prohráli všech 5 utkání a svým soupeřům dokázali vstřelit jen 2 góly.

V podstatě od začátku hry jsme diktovali tempo a soupeře jsme ihned zatlačili na jeho polovinu.  Náš tlak byl velmi brzy přetaven i ve vedoucí gól, kdy se již ve 3. minutě trefil náš nejlepší střelec Lukáš Říha. A v 7. minutě jsme šli již do dvoubrankového vedení, když penaltu, nařízenou po zákroku na Radka Žandovského, bezpečně proměnil Radek Knee. Soupeř se pokoušel hrát na brejky, ale dílem vlastní nepřesnosti v rozehrávce a dílem zásluhou naší obrany, která rychlostně dokázala předčit domácí útočníky, se do žádné vyložené šance za celý poločas nedostal. My jsme si nadále vytvářeli jednu šanci za druhou, ale naše střely buď končily mimo bránu nebo je dokázal vytěsnit domácí brankář. Až ve 26. minutě se ve skrumáži po rohovém kopu prosadil Radek Žandovský a zvýšil naše vedení na 3:0. Na 4:0 zvyšoval o 3 minuty později Luboš Vondryska a účet prvního poločasu podtrhl proměněnou penaltou kapitán Pavel Polášek – 5:0.

Do druhého poločasu jsme prostřídali více hráčů, trenéři si chtěli vyzkoušet hráče i na jiných pozicích než obvykle a náš tlak už nebyl tak výrazný jako v prvním poločase. Dílem to bylo také proto, že někteří hráči se chtěli střelecky prosadit za každou cenu a začali se uchylovat k sólovým akcím. Přestali rozehrávat a nesnažili se o kombinaci a přečíslení soupeře rozehrávkou. Nevyužívali jsme celou šířku hřiště, ale zbytečně jsme vše tlačili individuálně přes střed. Škoda, protože takhle se nám fotbal vytratil v množství osobních soubojů. Ale protože se ještě na začátku druhého poločasu prosadil nádhernou střelou z dálky Marek Žandovský, skončilo utkání po 90. minutách 6:0.

Teď nás čekají 2 klíčové zápasy, které hodně napoví, zda skutečně máme tým, který v tomto ročníku může pomýšlet na postup do Okresního přeboru. Prvním vážným soupeřem, kterého přivítáme v sobotu na domácím hřišti, jsou dosud neporažené Sobůlky. A o týden později zajíždíme do Žádovic, které také v tomto ročníku ještě nezaváhaly.

Tak neváhejte a přijďte nás povzbudit. Budeme to určitě potřebovat.