2.9.2019 | Sezona 19/20

Muži jednoznačně přehráli tým Archlebova

Sobota 31.8.2019 v 16:30
FC VRACOV - TJ Sokol Archlebov 6 : 1 (1:0)

STŘELCI: 45. Žandovský Marek, 47. Říha Lukáš, 53. Říha Lukáš, 56. Otépka Stanislav, 60. Říha Lukáš, 63. Říha Lukáš - 66. Martinásek Jakub
ŽLUTÉ KARTY: 59. Otépka Stanislav, 62. Kristoň Pavel - 33. Přiryl Lukáš, 59. Hegr Zdeněk

Příjemným zjištěním pro trenára a vedoucího mužstva už před zápasem bylo, že se opět sešlo 18 hráčů a mohli tak určit optimální vstupní sestavu a přitom mít ještě dostatek hráčů na střídání.

Náš fotbalový projev byl především ze začátku zápasu těžkopádný a hodně nepřesný. Ale postupně se zlepšoval a od 10. minuty už jsme hráče Archlebova přehrávali a dokázali jsme je i zatlačit na jejich polovinu. Bohužel však šance, které jsme si vytvářeli, jsme nedokázali proměnit. Průběh prvního poločasu připomínal předešlý zápas venku v Bohuslavicích. Měli jsme sice více ze hry, ale nedokázali jsme ve finálové části při zakončení zachovat dostatečný klid a přehled. Spousta krásných akcí a gól ne a ne vstřelit. Změny k lepšímu nastaly až na konci poločasu, když přišli do hry jmenovitě Kuba Nygrýn, Matěj Svoboda a Pavel Loprais. Hra se zrychlila a všechno začínalo vypadat daleko lépe. Přibývalo standardních situací a ten úplně poslední rohový kop poločasu v 45. minutě nám konečně přinesl gólovou radost. Na 1 : 0 dával Marek Žandovský, kdy po rohovém kopu míč propadl mezi hráči a Marek byl přesně tam, kde měl být. Zasloužené vedení.

V kabině pohoda a klid. Všichni cítili, že jsme lepší, a pokud vydržíme v tomto tempu, dočkáme se dalších gólů. To se potvrdilo už ve 48. min, kdy se trefuje Lukáš Říha – 2:0. A netrvalo to ani další 4 minuty, kdy Lukáš přidává další krásný gól na 3:0. Hned je vidět, že z mužstva spadla nervozita, která se nopak posadila na kopačky soupeře, který je rozhozený a dá se říct, že i dezorientovaný. Neví  co hrát a jejich asi nejlepší hráč s číslem sedmnáct začíná rezignovat a uchyluje se k faulům a diskuzím s rozhodčím. Tím se nám otevírá střed pole, naše přihrávky a kombinace je naráz daleko přesnější a po jedné z nich dostává míč do běhu Stanislav Otépka, který v 56. minutě upravuje už na 4:0. Během dalších osmi minut přidává další 2 branky opět Lukáš Říha a soupeř je na ručník. Bohužel  se však necháme ukolébat vysokým vedením a soupeř přesnou a hlavně včasnou přihrávkou dostává 2 svoje hráče za záda naší obrany a Adam Zálešák v brance už je bezmocný – 6 : 1. Naštěstí to bylo vše, co jsme soupeři dovolili a zbytek zápasu už se dohrával v relativním klidu.

Teď nás čeká volný víkend. Bude se slavit a proto je zápas odložený. Dva hráči se žení. Kuba Nygrýn už v pátek 6.9 a Lukáš Říha v sobotu 7.9. Tímto bych jim za sebe a za celý Výbor FC VRACOV rád popřál aby jim nejen svatební den, ale hlavně celý zbytek života vyšel podle jejich představ a aby byli zdraví a štastní.