30.9.2019 | Sezona 19/20

Důležitý zápas v Žádovicích muži zvládli

Neděle 29.9.2019 v 15:30
TJ Sokol Žádovice - FC VRACOV 0 : 1 (0:1)

STŘELCI: 23. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 67. Filip Gebhart, 80. Lukáš Valenta - 65. Radek Knee, 66. Stanislav Otepka, 88. Jakub Nygrýn

Byl to zápas, který měl nabídnout nejen souboj o body, ale který nám měl také prozradit, jak jsme na tom s postupovými ambicemi.

Věděli jsme všichni, že to nebude jednoduché a snažili jsme se připravit mančaft nejlíp jak to šlo. A to hlavně v hlavách všech. První problémy ale nastaly už den předem, když jsem na zápase dorostu viděl zraněné Pavla Lopraise a Pavla Kristoně. Hned mi bylo jasné, že nám ani jeden nepomůže a máme o jednoho chlapa, který patří k základní sestavě, méně.  A další, který svými výkony o místo v základu bojuje, do zápasu také nezasáhne. Naštěstí máme tuto sezónu široký kádr a můžou se ukázat a předvést i ostatní, prolítlo mně hlavou.

Jsme v Žadovicích a kabina je rozhodnutá bojovat o body. Jde cítit atmosféru týmu. Terén a hřiště jsou zejména v rozích podmáčené a nebude to lehké. S tím všichni počítáme. Vždyť v přípravě jsme tady prohráli 4:3 po poločase 4:0. Ale soutěžní zápas snad bude o něčem jiném, věřím. A věřím nejen já a to je důležité. Píská se začátek, spousta soubojů ve středu hřiště. Radek Knee a Marek Žandovský se starají o střed zálohy, na krajích se snaží Vít Říha z levé strany a Denis Ondříšek z druhé. Obrana, která se osvědčila proti Sobůlkám, je ve složení Jakub Nygrýn, Matěj Svoboda, Polášek Pavel pravá strana a nalevo Kadlček Staňa. Útok Lukáš Říha a Šimon Loprais. Na střídání Kocurek Zbyňa, Žandovský Radek, Darek Goliáš, Otepka Staňa, Tomáš Gaspar a na půl uzdravený Mlček Rosťa. Jako pomezní rozhodčí nás přijel podpořit i Pavel Kristoň a taky o berlích Pavel Loprais.

Domácí se formují, ale naše záloha skvěle čte hru a navíc máme i solidní brejky. Hrát v kombinaci se moc nedaří a tak v průběhu poločasu vidíme hlavně spoustu nepřesností, kdy ve snaze hrát po zemi míč odskakuje a vesměs jsou to max. dvě tři přihrávky za sebou. A to jak u nás, tak na kopačkách domácích. Přesto, že Žadovice jsou lepší, jsme to my kdo dává první gól!! Po vyvezení míče od naší šestnáctky vede míč Matěj Svoboda a díky šikovnému přehození soupeřovy obrany dostává do brejku Lukáše, který z pravé strany k bližší tyči překonává golmana a skóruje. Je 23 minuta a vedeme 1:0. Matěj to udělal nejlíp, jak to jen šlo. Pěkná akce. Super, jsme ve výhodě, ale teď to bude o nervech. Do konce poločasu bylo spousty osobních soubojů a držení míče bylo tak 60 na 40 ve prospěch domácích. V těchto chvílích nás opět podržel a bravurně zlikvidoval všechny šance soupeře i ze standartních situací Adam Zálešák. Jeho čtení hry a reflex je obdivuhodný.

Jde se do kabin. Trenér udělá dvě změny. Chce nechat odpočinout Marka a na jeho místo jde Víťa. Je z čeho vybírat a stále opakujeme, jak důležitá je disciplína a nenechat se strhnout k hádkám se soupeřem ani s rozhodčími. Když shrnu druhý poločas, opět jsou to hlavně Žadovice, kdo chce hrát. Gólman jim pomáhá dlouhými nákopy, ale jsme to my, kdo má ke gólu blíže. Z brejků po levé straně se dvakrát do dobré pozice dostal Staňa Otepka, ale nedokázal ani v jednom případě nahrát. To jsou okamžiky a příležitosti, kdy se může mužstvo uklidnit a dát další branky. To by si měl každý uvědomit. Škoda, že v hlavě lítá něco jiného. Další šanci měl Radek Žandovský po rohovém kopu, kdy si zkusil nůžky, ale bohužel zůstalo z toho jen zvonění v uších a trefená tyč. Pěkně jsi to zkusil Žany. Lukáš měl taky ještě možnost ke skórování, to když vystihl přihrávku (malou domů) a chtěl rychle zakončit. Bylo škoda, že mu nikdo v daném momentě nezakřičel, že je sám a nikým neatakován.

Někdy je to tak, že i ten, kdo chce hrát prohrává. Ve druhém poločase jsme měli šance my a mohlo to skončit klidně tři nula.  MUSÍM POCHVÁLIT VŠECHNY ZA BOJOVNOST A OBĚTAVOST. Hodnotit týmovou práci ale budeme až po půlce sezóny. Teď nás čeká Kostelec a další zápasy.

Takhle se hraje o body! Díky kluci, díky. Za mě tři důležité a vydřené body. A taky nesmím zapomenout pochválit i fanoušky, kteří se přijeli podívat a snad nás přijeli i podpořit. Jen je mi trochu líto, že pokud dokážou přijet v takovém počtu lidí do Žadovic, proč se nepřijdou podívat i jindy třeba ve Vracově.

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov