1.4.2019 | Sezona 18/19

Vítězství mužů v Čejči bylo doslova vydřené

Neděle 31.3.2019
SK Čejč - FC VRACOV 0 : 1 (0:0)

STŘELCI: 76. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 67. Kocurek Zbyněk, 90. Radek Knee

K tomuto zápasu jsme nastupovali vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce jako jasný favorit. Průběh zápasu nám však ukázal, jak mohou být taková utkání ošidná, zvláště když k tomu připočteme nezvykle malé a nerovné hřiště.

Zápas  začali aktivněji domácí, ale naštěstí nám dobře fungovala obrana a tak i přes převahu ve středu pole se do žádné velké šance neprosadili. Naši hráči v tu dobu bojovali spíše sami se sebou a nerovným terénem. Nedařily se nám přihrávky na krátkou vzdálenost a naopak delší nákopy končily až u domácího brankáře nebo přímo  v zámezí. Teprve až od 15. minuty jsme si začali vytvářet šance i my, ale k pořádnému zakončení jsme se snad s výjimkou střely Stani Otépky, která skončila na pravé tyči domácí branky nedostali. Byla to škoda, neboť domácí brankář nevypadl nejjistěji a každá střela na branku mohla být nebezpečná. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:0.

Od začátku druhého poločasu jsme se přece jen více dostávali na dostřel k soupeřově brance než v prvním poločase. To potvrzoval i narůstající počet námi zahrávaných rohových kopů. A to, jak se nakonec ukázalo, byl klíč k našemu vítězství. V 76. minutě rozehrál rohový kop Staňa Otépka. Pavel Polášek svým pohybem k přední tyči na sebe natáhl 2 obránce a uvolnil tím u zadní tyče stojícího Lukáše Říhu, který přesnou a důraznou hlavičkou zápas rozhodl. I soupeř si v průběhu poločasu vytvořil zajímavé šance, ale s nimi si dobře poradil Adam Zálešák v naší brance a zbytek zápasu už jsme si pohlídali a získali tak potřebné 3 body, které nás posunuly na druhé místo v tabulce.

Fotbal to nebyl moc pohledný, ale kluci a chlapi si hrábli na dno svých sil a urvali to. Bohužel i za cenu zranění. Staňa Kadlček musel střídat již v 60. minutě, zřejmě natažená třísla, a Staňa Otépka si v cca 80. minutě při jednom sprintu, kdy zabíhal za obranu soupeře, obnovil zranění stehenního svalu. To mě pohodu do dalších zápasů moc nepřineslo.

Někdy k bodovému zisku potřebujete i trošku štěstí a bojovnosti, na terénu na kterém se hrálo v Čejči to nebylo vůbec jednoduché. Proto bych pochválil bych celý mančaft, i když moc fotbalovosti tam nebylo.

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov