22.10.2018 | Sezona 18/19

Tým mužů zakončil podzim domácí výhrou

Hodová sobota 20.10.2018 v 10:00
FC VRACOV - 1.FC Čejkovice 4 : 0 (1:0)

STŘELCI: 23. Říha Lukáš, 58. Kaiser David, 72. Otépka Stanislav, 73. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 77. Říha Lukáš - 82. Strmeň Jan

Čejkovice jsou tady, přijely v plné síle a jsou v kabině i na hřišti dřív než my jsme se sešli. Ještě 40 min před zápasem je v kabině 6 lidí. Jako trenér a vedoucí mužstva jsem nervózní a dá se říct, ano mám nervy a jsem vytočený. Docházka tohoto stylu, před posledním zápasem podzimní části sezóny 2018/2019, mě vůbec nesedí. To všechno vypovídá o každém z nás a já se pořád nedokážu s těmito věcmi smířit.

Fotbal ve třetí třídě není jednoduchý. Slyšíte jen samé výmluvy a je tady silná netolerance hráče k hráči. Toto se pak přenáší i na hřiště, kde to bylo vidět hlavně prvních 45 minut. Jeden vyčítá druhému co zkazil, hráči se neumí podpořit a povzbudit. Přesto vedeme 1:0, kdy po třetím brejku využívá své rychlosti Lukáš Říha a překonává brankáře Čejkovic. Aspoň že tak.

V kabině o poločase musím zchladit horké hlavy a dostat mužstvo do pohody. Jsme lepší a prozatímní výsledek jedna nula pro nás neodpovídá dosavadnímu průběhu hry. Na druhou stranu musím ale říci, že kdyby Adam Zálešák nevytáhl jeden z nejkrásnějších zákroků, mohlo to být i jinak. Za první půlku jsme měli 5 vyložených šancí, které jsme však nedokázali proměnit, a to jsou věci, na kterých se musí zapracovat.

Druhý poločas a přeházená záloha, včetně beků. Jak říkám, chci zchladit horké hlavy a dokázat chlapcům, že všichni jsme nahraditelní a nikdo nejsme pořád dokonalí. A vyplácí se to. Po solidní kombinaci se dostává míč k Davidovi Kaiserovi a ten nádhernou střelou do šibenice mění stav na dva nula. Konečně jde vidět na mužstvu radost ze hry a všechno to, co nám chybělo první poločas. Střídám a měním tři hráče naráz. V 65. min se mančaft vrací k původnímu rozestavení, stále máme dost sil a hra je povětšinou v naší režii. Výsledek se mění poté, když skóruje Stanislav Otepka. Jeho slabší pravá noha překvapivě vykouzlila ránu jako z děla a je to tři nula. V dalším průběhu zápasu už je to jen o tom, kolik to skončí. Naše brejky a přechod k soupeřově brance jsou čím dál lehčí. Nebýt golmana Čejkovic mohl být výsledek zápasu daleko vyšší. Musím ho pochválit. V 73. minutě Lukáš Říha hlavou překonává vyběhnutého brankáře a zápas končí 4:0 pro nás.

Jak říkám, šance si vytvořit umíme. Za podzim máme 25 bodů a patří nám momentálně druhé místo v tabulce. Příští týden ještě hrají Násedlovice s Vlkošem a tam se nepředpokládá, že by to Násedlovice neměli zvládnout. Přesto, kdyby ano a Vlkoš by vyhrál, skončíme po podzimu na druhém místě anebo max. na třetím se stejným počtem bodů, kdy půjde jen o skóre.

Co dál říct. Já trenér nikdy nebyl, na nic se nehraji, jsem amatér. Vzal jsem si toho možná víc na sebe než jsem chtěl, ale nebojím se výzev. Po podzimu přivedu pro FC Vracov další dva nové hráče, takže z mého pohledu, pokud nikdo neodejde a nesprčí se, budeme se i na jaro bít o přední příčky.

P.S. Pokud tohle někdo čte a chtěl by jakkoliv pomoct, napište, přijděte, volejte.  Uvítám to a domluvíme se……

Radek Zajac
Tel:724607631

Sponzoři a partneři FC Vracov