15.10.2018 | Sezona 18/19

Dorost prohrál v Kostelci a zkomplikoval si situaci

Neděle 14.10 ve 12:30
SK Kostelec - FKM MORAVA 1 : 0 (0:0)

STŘELCI: 76. Lindner Patrik
ŽLUTÉ KARTY: 16. Jakub Fornůsek, 29. Matěj Svoboda

V tomto zápase šlo o hodně. Bylo třeba vyhrát a neztratit kontakt na dosud suverénní FC Lipov, se kterým nás čeká vzájemný zápas v hodovú sobotu. Bohužel, to se nám nepodařilo.

Týmy začaly zápas velmi ofenzivně a útočné akce se přelévaly ze strany na stranu. Zhruba do 25. minuty měli hráči z Kostelce dokonce mírnou převahu, ale poté se situace obrátila a v závěru poločasu jsme to byli my, kdo byl před brankou soupeře častěji a vytvářel si slibné příležitosti. V jejich zakončení jsme však byli bezradní. Tvrdé střely ze hry Filipa Vrážela či Matěje Svobody ze standardních situací končily vysoko nad brankou. Ve vyložené šanci pak nedůrazně zakončili Pavel Loprais a Darek Goliáš.  A tak do kabin se šlo za stavu 0:0.

I ve druhém poločase jsme byli aktivnější než domácí, ale naše bezradnost v zakončení se bohužel jen stupňovala. Z hráčů byla vidět snaha, ale spoustu situací pod tlakem řešili zbrkle a nepřesně.  Obrana nám fungovala jako vždy velmi dobře, až na jediné selhání, které bohužel rozhodlo celý zápas. Na přímý kop z poměrně velké vzdálenosti nejprve hlavičkou nedoskočil obránce a po následujícím odrazu míč k překvapení všech přeskočil i brankáře a skončil v naší siti. Od tohoto momentu se domácí tým soustředil už jen na udržení hubeného náskoku a za pomocí zdržovací taktiky se mu to nakonec i podařilo.

Opět se potvrdilo, že největší slabinou našeho týmu je zakončení. Často dokážeme soupeře přehrát ve středu pole, dokážeme se dostat k šestnátce soupeře, ale to je vše. Naše střely jsou buď nedůrazné nebo velmi nepřesné. Bez vstřeleného gólu se nevyhrává….

Sponzoři a partneři FC Vracov