31.3.2019 | Sezona 18/19

Dorost porazil vysoko Strážnici

Sobota 30.3.2019
FKM MORAVA - Jiskra Strážnice 13 : 2 (4:1)

STŘELCI: 6. Menšík Ladislav, 7. Polanský Tomáš, 10. Svoboda Matěj, 42. Fridrich Filip, 47. Polanský Tomáš, 52. Vrážel Filip, 54. Menšík Ladislav, 60. Vašíček Jiří, 65. Polanský Tomáš, 67. Vrážel Filip, 72. Fridrich Filip, 78. Vrážel Filip, 79. Půček Karel - 27. Švadlenka Marek, 55. Janeček Josef

Jarní část sezony začal dorost domácím zápasem s Jiskrou Strážnice, kterou již na podzim 2x porazil. Hosté přijeli pouze s 12 hráči, zatímco naše soupiska byla zaplněna na maximální povolený počet.

Hned od začátku jsme na soupeře zatlačili. Již v první minutě jsme měli velkou šanci, kterou však Pavel Loprais nezužitkoval. Nemuseli jsme ale být smutní dlouho, neboť hned v 6. minutě z úhlu prostřelil hostujícího gólmana Ladislav Menšík.  A netrvalo ani minutu a další gól do soupeřovy branky přidával Tomáš Polanský. A když v 10.minutě zvyšoval po rohovém kopu Pavla Lopraise na 3:0 Matěj Svoboda, vše nasvědčovala našemu snadnému vítězství. Pak jsme bohužel polevili v koncentraci a soupeř nás ve 27. minutě s přispěním teče domácího hráče potrestal. Ale i tak jsme stále měli poziční převahu, kterou ve 42. minutě opět po rohovém kopu vyjá,dřil další krásnou hlavičkou Filip Fridrich.Ve druhém poločase už soupeř přestával fyzicky stačit a tak skóre postupně narůstalo až na konečných 13 :2.

Celkově bylo vidět, že jde o první jarní zápas, kde i naši borci, přes poměrně jasné vítězství, měli problémy s přesností přihrávek a spoustu míčů uhráli jen díky vysoké bojovnosti a nasazení v osobních soubojích. Proto slabšímu soupeři to stačilo, ale pokud se náš herní projev nezlepší, tak v souboji s FC Lipov nebo SK Kostelec, což jsou naši nejvážnější soupeři v přeboru, to na vítězství nemusí stačit. Pozitivním překvapením byl ale vysoký počet gólů (5), které jsme dosáhli po rohových kopech. Další zápasy ukáží, zda to bylo jen štěstí, či zda se tyto standardní situace stávají naší novou zbraní.

Celkově lze chlapce za předvedený bojovný výkon pochválit, ale stále je také co zlepšovat především ve zpracování míče a přesnosti přihrávejk, abychom na ty těžší zápasy, které nás teprve čekají, byli lépe připraveni.

Sponzoři a partneři FC Vracov