16.3.2018 | Sezona 17/18

Starší přípravka vybojovala 2.místo v Okresní halové lize

Již tradičně, jako v každém roce, se naše mládežnické týmy zúčastnily zimní Okresní halové ligy, která v případě starší přípravky probíhala již od listopadu turnajovým způsobem za účasti celkem 18. týmů !!!

Našemu týmu starší přípravky se po dlouhodobé části soutěže podařilo probojovat do finálové osmičky nejlepších týmů, kde se umístnil na celkovém 5. místě. Celá halová liga byla ovšem zakončena až finálovým turnajem, kde se již hrálo atraktivním vyřazovacím sytémem.

Naši hráči v prvním kole narazili na poměrně silný tým Veselí nad Moravou, který skončil v dlouhodobé části před nimi na čtvrtém místě. Naši hráči se však nezalekli a od prvního hvizdu rozhodčího udávali tempo hry a zaslouženě zvítězili 3:0. Tímto vítězstvím si zajistil postup do semifinále, kde na nás čekal tým Holíče, který překvapivě vyřadil vítěze dlouhodobé části, chlapce ze Strážnice.

I když hoši z Holíče byli běhavější a snažili se i více kombinovat než předchozí soupeř, neměli proti našim chlapcům šanci. Těm se dařilo je úspěšně napadat a především tyto vyhrané osobní souboje rozhodly o naše dalším jednoznačném vítězství 4:0 a nečekaném postupu do finále.

Finálovým soupeřem nebyl nikdo jiný než mladí fotbalisté ze střediska mládeže FK HODONÍN. Tady už se bohužel projevil rozdíl jak ve fotbalových dovednostech, tak i ve fotbalovém myšlení. Náš soupeř lépe kombinoval, jejich přihrávky byly přesnější než naše a to se velmi brzy odrazilo i na skóre. První 3 branky padly po krásné kombinaci soupeře, kdy se před naší bránou objevil osamocený hráč soupeře, který pak snadno skóroval. V druhé polovině utkání  se naše hra trochu zlepšila a i my jsme se dostali do několika šancí, ale gól jsme bohužel nevstřelili. Naopak jsme další 2 inkasovali a prohráli. Sice po boji, ale zaslouženě 5:0.

Všem našim borcům patří uznání za obětavý a bojovný výkon, kterým si konečné 2. místo v turnaji plně zasloužili. Dík patří samozřejmě také trenérům Frantovi Juříkovi a Leoši Fridrichovi, kteří společně s Martinem Londinem tým od začátku sezóny připravují. Jen tak dále !!!

Nejlepším hráčem našeho týmu byl trenéry zvolen brankář Honza Loprais.

 

 

Sponzoři a partneři FC Vracov