24.10.2016 | Sezona 16/17

Zasloužené vítězství dorostu ve Starém Poddvorově

Neděle 23.10. - 10. kolo OP dorostu
TJ Starý Podvorov - FKM MORAVA 1 : 3 (1:3)

STŘELCI: 34. Daniel Zdeněk - 2. Novotný František, 31. Hofírek Tomáš, 44. Hofírek Tomáš

Oproti minulému zápasu trenér pozměnil sestavu nejen kvůli absenci některých hráčů, ale hlavně kvůli snaze změnit obraz naší hry a to se, myslím, nakonec podařilo.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 2. minutě po velmi dobře rozehraném rohovém kopu Romana Kozáka hlavičkující Franta Novotný otevřel skóre zápasu.  Gól nás povzbudil a i nadále jsme byli aktivnější než soupeř a často jsme jej ohrožovali rychlými průniky po obou stranách hřiště. Po jednom takovém průniku se míč dostal od Pavla Lopraise přes Tomáše Polanského až k Tomáši Hofírkovi, který po výborném zpracování u hranice šestnáctky krásnou střelou poslal náš tým do zaslouženého dvougólového vedení.

V obraně jsme byli pozorní, dobře jsme si obsazovali soupeře a nepouštěli ho do přečíslení. Takže naši branku se snažil ohrozit především střelami z větší vzdálenosti nebo ze standardních situací. Po jedné z těchto střel se bohužel soupeři krátce po dosažení našeho druhého gólu podařilo snížit na 2:1. Naštěstí nás tato branka nerozhodila, dále jsme pokračovali ve své aktivní hře a vytvářeli si nové šance s jejichž proměňováním jsme však i díky výbornému výkonu brankáře domácích měli problémy. Mezi tyto šance se řadí například akce, kdy Pavel Loprais šel sám na brankáře, ale jeho následná střela byla hodně nepřesná. Nebo když náš centrovaný balón proletěl vápnem soupeře, aniž by ho kdokoliv z našich 3 hráčů zvládl usměrnit do branky. Až ve 44. minutě po výborné práci Pavla Lopraise u postranní čáry, který z pravé strany odcentroval do šestnáctky, se z bezprostřední blízkosti do listiny střelců podruhé zapsal Tomáš Hofírek a do šaten jsme odcházeli s uspokojivým vedením 3:1.

Hned po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Nadále jsme byli aktivnější a disciplinovanější než soupeř. Ale ve druhé polovině druhého poločasu se karta začala obracet. Těžko říct, zda to bylo tím, že domácí začali postupně zrychlovat hru nebo tím, že jsme polevili v důslednosti v obsazování soupeře. Jasné a viditelné bylo jen to, že nás soupeř v závěrečných 15 minutách dostal pod tlak. Bránili jsme se často jen za cenu bezadresných odkopů, které lehce sbíral soupeř. To byly také momenty, kdy nás svými dobrými zákroky několikrát podržel brankář David Klajba. A i díky němu jsme poločasové vedení 3:1 uhájili až do konce zápasu.