3.10.2016 | Sezona 16/17

Dorostenci doma prohráli s Jiskrou Strážnice

Sobota 1.10. - kolo OP dorostu
FKM MORAVA - Jiskra Strážnice 3 : 4 ( 1:3)

STŘELCI: 17. Kozák Roman, 77. Kozák Roman, 87. Novotný František - 12. Hadač Štěpán, 21. Neumann Jakub, 33. Můčka Jiří, 56. Rybár Tomáš (pen.)

Do Vracova přijel tým, se kterým jsme měli velmi podobné skóre i postavení v tabulce, a tak jsme očekávali vyrovnané utkání. Bohužel se naše očekávání nenaplnilo.

Jiskra vstoupila do zápasu nebojácně a už ve 2. minutě zahrozila po pěkně rozehraném rohovém kopu, kdy musel poprvé zasahovat i náš brankář David Klajba. Soupeřova snaha o rychlý a přímočarý fotbal pak slavila úspěch ve 12 minutě, kdy si Štěpán Hadač udělal z našich obránců cvičné kužely a tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci. 0:1. Sice jsme během 5 minut dokázali vyrovnat, kdy po ideální přihrávce do běhu se Roman Kozák ocitl sám před brankářem a nabídnutou šanci dokonale využil. Ale to bohužel bylo z naší strany z prvního poločasu vše. S přibývajícím časem bylo vidět, že budeme rádi, když z tohoto utkání urveme aspoň 1 bod. Naši chlapci kazili až příliš mnoho přihrávek a zápas se měnil v množství osobních soubojů v přehuštěném středu hřiště. Záloha nedokázala hru roztáhnout do celé šířky hřiště  a protože i obrana měla s běhavými a technicky dobře vybavenými hráči soupeře problémy, tak jsme po prvním poločase zaslouženě prohrávali už 1:3.

A ani do druhého poločasu jsme nevstoupili ideálně. V 56. minutě se po sporném zákroku Tomáše Polanského ve vápně na pronikajícího soupeře kopala penalta. Hráč soupeře Tomáš Rybár ji bezpečně proměnil a hosté šli už do tříbrankového vedení. V ten okamžik naše naděje na zisk nějakých bodů padly téměř k nule. Bylo to vidět i na našich hráčích, kdy někteří z nich působili hodně odevzdaným dojmem. Naštěstí soupeř se jakoby spokojil s výsledkem, přestal důsledně obsazovat naše hráče a to nám umožnilo se více dostávat na polovinu soupeře. V 77. minutě se nám po hlavičce Romana Kozáka podařilo snížit na 2:4, a to konečně naše hráče vyburcovalo k větší aktivitě. Začali se lépe pohybovat, více bojovat a zaslouženě v 87. minutě po pěkné akci rozehrané z levé strany hřiště snížili na rozdíl jediného gólu. Do závěrečného náporu dali chlapci všechny zbytky sil, ale vyrovnávací branka už bohužel nepřišla.