7.11.2016 | Sezona 16/17

Dorost remizoval doma s Moravským Pískem

Sobota 5.11.2016 - 12. kolo OP
FKM MORAVA - FC Moravský Písek 3 : 3 (1:1)

STŘELCI: 14. Bílý Tomáš, 49. Hofírek Tomáš, 52. Kozák Roman - 45. Kuban Tomáš, 62. Kuban Tomáš, 83. Čáp Radim

V prvním předehrávaném jarním kole naši dorostenci remizovali s Moravským Pískem 3:3. Z pohledu vývoje zápasu to pro náš tým byla spíše ztráta 2 bodů než zisk jednoho.

Od začátku jsme totiž hráli aktivně a snažili se soupeře napadat. Výsledkem naší snahy byla mimo jiné i standardní situace, kterou z levé strany hřiště blízko pokutovému území soupeře rozehrál Roman Kozák. Jeho centr našel ve vápně Tomáše Bílého, který zařidil pro náš tým zasloužené vedení 1:0. Až do 30. minuty prvního poločasu jsme byli lepším celkem, kdy jsme soupeři nedávali mnoho prostoru a aktivním pohybem jej nutili k chybám v rozehrávce. Bohužel závěr poločasu jsme vypustili, přestali jsme hráče napadat a tak těsně před přestávkou po samostatném průniku Tomáše Kubana soupeř srovnal na 1:1.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili s vysokým nasazením s dobrým pohybem a po trefách Tomáše Hofírka a Romana Kozáka jsme již v 52. minutě vedli 3:1. Zdálo, se, že je jen otázkou času, kdy přidáme další góly. Ale stejně jako v prvním poločase jsme naopak postupně zvolnili a soupeř se stále častěji dostával na naši polovinu. Obrana často hasila jejich průniky jen za cenu faulů po nichž soupeř zahrával standardní situace z poměrně nebezpečné vzdálenosti. A tyto šance dokázal nakonec, bohužel i s přispěním chyb našeho brankáře, proměnit. Nejprve v 62. minutě snížil přízemní, křížnou střelou Tomáš Kuban na 3:2 a v 83. minutě Radim Čáp vyrovnal na konečných 3:3. kdy dorazil z  bezprostřední blízkosti do branky míč, který náš brankář po dalším přímém kopu soupeře neudržel v náručí.

Do jarních bojů bude tým dorostu vstupovat z aktuálně 6. místa tabulky. Na první tým Baníku Lužice je ztráta už příliš velká, ale od týmu Dambořic na 2. místě nás dělí jen 6 bodů ! Věříme, že náš tým má na to, aby zabojoval a na konci jarní části sezóny dosáhl alespoň na pomyslné stupně vítězů.

Sponzoři a partneři FC Vracov