25.10.2016 | Sezona 16/17

Ani z Dolních Bojanovicích si A-tým body nepřivezl

Neděle 23.10.2016 - 12. kolo OP muži

TJ Dolní Bojanovice - FC VRACOV 4 : 1 (1:0)

STŘELCI: 17. Esterka Michal (pen.), 52. Esterka Michal, 84. Půlkrábek Pavel (pen.), 85. Siwiec Jakub - 55. Kozák Libor

Vracov dál zůstává v okresním přeboru předposlední. Trápící se mužstvo vyšlo naprázdno o ve dvanáctém kole. Ex-divizní tým v Dolních Bojanovicích dlouho držel naději na bodový zisk, v závěru ale inkasoval dvě slepené branky a prohrál 1:4. Čestný úspěch hostů v 55. minutě zaznamenal Libor Kozák.

„Jsem rád, že se nám v posledním letošním utkání na domácím hřišti podařilo naplno bodovat,“ řekl gólman Dolních Bojanovic Jan Bílík.

Na poměrně těžkém terénu byl k vidění bojovný fotbal. „Od počátku utkání jsme hrozili spíše my. Hosté spoléhali především na rychlé protiútoky,“ uvedl Bílík. Po úvodním oťukávání začali přicházet i šance. V 16. minutě se Patrik Bohun řítil sám na hostujícího brankáře Merkla, který unikajícího hráče fauloval a sudí Hýbl správně nařídil penaltu. Míč si na bílý puntík postavil Michal Esterka. Vracovský gólman sice jeho střelu vystihl a míč ztlumil, balon se se štěstím dokutálel až za brankovou čáru. Dolní Bojanovice i nadále byly nebezpečnější. Převaha přinesla šance i střely, hosty dokonce dvakrát uchránilo břevno. Poprvé Vracovu konstrukce branky pomohla po úniku a střele Patrika Bohuna, následně se na horní tyčku snesl centrovaný míč Jakuba Siwiece.

Domácí tým měl v první půli herně navrch. Po přestávce však hráči Dolních Bojanovic znervózněli a začali kupit chyby. Vracovští vycítili šanci a dál bojovali. Domácí neuklidnil ani Michal Esterka, který v 52. minutě po parádní individuální akci zařídil Dolním Bojanovicím dvoubrankové vedení. Vracov se totiž nevzdal a o tři minuty později zásluhou Kozáka snížil na rozdíl jedné branky. S přibývajícími minutami byla hra oboustranně nervóznější a tvrdší. Pojistku v podobě třetí branky přidal až v 84. minutě Pavel Půlkrábek. Ten proměnil druhý pokutový kop nařízený v nedělním zápase. Definitivní podobu konečnému výsledku dal o minutu později Jakub Siwiec, kterého před brankou pěkně našel Zdeněk Kuchyňka. Zatímco Dolní Bojanovice si v závěru podzimu drží slušné osmé místo, Vracov je s pouhými sedmi body předposlední.

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-vnorov-ve-slagru-kola-znicili-kozojidky-pred-rekordni-navstevou-20161025.html

Sponzoři a partneři FC Vracov