25.11.2019 | Obecné, Sezona 19/20

Zhodnocení podzimní části sezóny za týmy dorostu

Horní řada zleva: Filip Vrážel, David Klajba, Dominik Podkalský, Dominik Šimek, Ondřej Zmeškal, Matěj Svoboda, Pavel Loprais, Darek Goliáš, Pavel Kristoň, Jirka Vašíček, Bronislav Chovanec - trenér
Dolní řada zleva: Šimon Daňhel, Hynek Klimek, Jan Jandásek, Ladislav Menšík, Filip Fridrich, Jenda Mezihorák, Tomáš Polanský, Martin Bábík.
Chybí: Jakub Fornůsek, Samuel Rotrekl, Hlavinka Dominik, Hroudný Josef, Jitka Chytilová - vedoucí mužstev

Do podzimní části sezony 2019/20 jsme vstupovali s 2 týmy dorostu. Podařilo se nám postoupit do krajské soutěže a tak starší hráči měli novou motivaci se předvést a ukázat, že se něco naučili a že jsme se vydali správnou cestou. Mladší tým jsme přihlásili do Okresního přeboru.

Dorost A – Krajská soutěž

Začali jsme vysokým vítězstvím nad Ratíškovicemi 7:1, poté jsme porazili Lužice a Hroznovou Lhotu, takže start do nové soutěže proběhl snad lépe než jsme očekávali. První prohru nám uštědřily až Velké Pavlovice, kde jsme sice nepodali vyloženě špatný výkon, ale doplatili jsme na nízkou střeleckou produktivitu. Kluci se z toho naštěstí dostali a hned v dalším zápase vyhráli v Krumvíři a vysoko porazili Rohatec a Lednici. Bohužel pak přišel „divný“ zápas doma doma s Podivínem, kde se projevila naše největší slabina a to proměňování šancí. Další prohru jsme si připsali po souboji s nejlepším týmem skupiny a to Bzencem. Výhry na Velkou nad Veličkou a  FKM Podluží byly spíše povinností, kterou jsme si úspěšně splnili. A to už jsme se těšili na prestižní zápas s Lipovem, který spolu s námi postoupil z Okresního přeboru a v minulé sezóně jsme s nimi vždy hráli vyrovnané utkání. Kluci v tomto zápase snad zahráli nejlepší utkání na podzim a Lipov porazili zaslouženě 3:0. V posledním zápase i bez hráčů hrající ve stejném čase za tým mužů jsme deklasovali Dambořice 7:0 a podtrhli tak naše výborné podzimní výkony.

Musím pochválit všechny hráče za předvedenou hru, začíná to mít hlavu a patu. Navíc Pavel Loprais, Darek Goliáš, Matěj Svoboda a Pavel Kristoň pravidelně nastupují za muže a to i v základní sestavě.  Naše bilance je tedy 10 výher a 3 prohry. Se ziskem 30 bodů a skórem 51:21 skončilo mužstvo na 3. místě krajské soutěže, což je první rok po postupu velmi dobrý výsledek.

Výsledky jednotlivých zápasů a tabulku si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz v textu nebo na webu v sekci Dorost A

Dorost B – Okresní přebor

Druhý tým je tvořen hlavně hráči ročníku 2004 a 2003 a v několika zápasech nám chodili pomáhat i starší žáci ročník 2005 a 2006. Pro všechny je důležité, aby hráli a zvykali si na dorosteneckou kategorii, kde se hraje jiná, hlavně fyzicky náročnější kopaná. Takže nejsou pro nás až tak důležité výsledky, ale příprava na příští rok, kdy odejde 8 hráčů a mladší hráči je budou muset nahradit. A to ne v Okresním přeboru, ale v Krajské soutěži, kde narazí na podstatně silnější soupeře. Proto je velmi důležité zlepšit docházku na tréninky, mít motivaci se zlepšovat a připravit se tak na náročnější příští sezonu. Tahouny týmu jsou Odra Zmeškal a Domča Šimek, kteří nastupují pravidelně i za starší kluky. V tabulce Okresního přeboru je tým na 4. místě s bilancí 5 výher a 4 proher, což je 15 bodů a skórem 33:30.

Výsledky jednotlivých zápasů a tabulku si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz v textu nebo na webu v sekci Dorost B

Shrnutí za oba týmy

Chtěli bychom hrát aktivní fotbal, mít míč co nejvíce na kopačkách a na hřišti být dominantní naší hrou.  Chceme, aby kluky fotbal bavil a vytvořili partu, která bude Vracov reprezentovat i nadále, nejenom v dorostu, ale i v mužích. Pokud kluci udrží tu partu, chuť na sobě dál pracovat, tak právě oni by mohli v budoucnosti vrátit Vracov na pozice, kde bychom Vracov v kategorii mužů rádi viděli.

Nakonec bych chtěl hlavně poděkovat vedoucí týmu Jitce Chytilové z Vlkoše, bez které bych nedokázal zorganizovat 2 týmy dorostu. Dále děkuji všem, kteří mi pomáhají s organizací pořadatelské služby a působí jako pomezní rozhodčí.

Bronislav Chovanec
trenér dorostu

Sponzoři a partneři FC Vracov