18.6.2018 | Obecné, Sezona 17/18

Zhodnocení jarní sezóny 17/18 starších žáků FKM Morava

Trenér: Petr Mezihorák
Asistenti: Petr Šimek, Miroslav Zmeškal a od jarní části i Miroslav Červinka starší

Horní řada zleva: David Vrážel, Dominik Podkalský, Jakub Vávra, Jan Jandásek, Ondřej Zmeškal, Dominik Šimek, Josef Šebesta, Jaroslav Šnéweis, trenér Petr Mezihorák
Spodní řada zleva: Martin Bábík, Samuel Rotrekl, Dagmar Lungová, Jan Mezihorák, Šimon Daňhel, Filip Fridrich, Vojtěch Menšík
Na fotce chybí: Daniel Krajc, Patrik Dohnal, Jan Loprais, Hynek Klimek a Tomáš Ryba

V jarní části mistrovské soutěže 2017/2018 jsme doufali ve zlepšené výkony a výsledky v krajské soutěži I.A třídy starších žáků skupina C. Po podzimu nám totiž patřila předposlední 9.příčka.V této soutěži se hraje už klasickým systémem 10+1.

Jarní část jsme zahájili v sobotu 14.4.2018 ve Vlkoši a hned proti prvnímu týmu po podzimní části RAFK Rajhrad/Modřice. I přes tento fakt jsme s tímto týmem odehráli rovnocennou partii, ale bohužel nakonec prohráli 1:3. Zlepšeným výkonem ve druhém poločase jsme dokonce soupeře zatlačili a až třetí gól soupeře po průniku do naší otevřené obrany v závěru utkání rozhodl o výsledku. Střelcem našeho jediného gólu byl Filip Fridrich.

Další utkání se odehrálo v sousedním Bzenci, kde jsme oproti prvnímu utkání neodvedli podobný výkon a byla z toho zasloužená porážka 2:4, když jsme jen korigovali výsledek góly Dominika Šimka a znovu Filipa Fridricha tentokrát z pokutového kopu.

Následující domácí utkání jsme odehráli ve Vracově a soupeřem byl Rohatec. Toto utkání se nám vydařilo jak herně tak konečně i střelecky a výsledkem bylo jednoznačné skóre 7:1. O góly se podělili: 2x Dominik Šimek, David Vrážel, Jakub Vávra, Tomáš Ryba, Jan Mezihorák a Sam Rotrekl.

V neděli 6.5. jsme pak zavítali na hřiště do okresního města Hodonína. Po špatném, odevzdaném výkonu jsme odjížděli s vysokou porážkou 0:8. Na takové utkání raději hned zapomenout.

Následovalo domácí utkání ve Vracově proti silnému týmu z Mikulova, ve kterém jsme podali asi nejbojovnější výkon a náš soupeř se dlouho nedokázal prosadit. Sice měl více ze hry a míč častěji ve svém držení, nedokázal však překonat naši obětavou obranu a výborného brankáře. Bohužel nakonec až v úplném závěru jsme inkasovali dvě branky, které rozhodly o konečné prohře 0:2.

V dalším kole jsme jeli v sobotu 19.5. do lázeňského městečka Lednice, Ve vyrovnaném utkání se ani jednomu z týmů nepodařilo překonat soupeřova brankáře a tak stejně jako na podzim skončilo toto utkání remízou 0:0.

Pak mělo následovat utkání proti Hustopečím, ale protože soupeř požádal o přeložení utkání měli jsme jeden víkend volný a tak jsme k dalšímu utkání jeli až o týden později  v sobotu 2.6. do Kostic. Zde nás čekal soupeř FKM Podluží (Kostice, Tvrdonice, Lanžhot).

I přes fakt, že náš soupeř byl na posledním místě se ziskem 3 bodů, které získal právě s námi na podzim, jsme se opět s tímto týmem potrápili. Potěšujícím faktem bylo ale konečné spíše vydřené vítězství 2:1. Naše góly vstřelila Dáška Lungová a Tomáš Ryba.

Ve čtvrtek 7.6. pak bylo ve Vracově odehráno odložené utkání proti silným Hustopečím. Utkání sice skončilo porážkou 2:4, ale výsledek bohužel neodpovídá průběhu. Hrálo se vyrovnané utkání, kde jsme si vytvořili daleko více gólovým příležitostí, ale doplatili jsme na jejich neproměňování, které nás prakticky trápilo celou tuto sezónu a protože soupeř dokázal potrestat naše chyby bodový zisk byl nulový. O naše góly se postarali Ondra Zmeškal a Vojta Menšík.

K poslednímu utkání sezóny 2017/2018 jsem zajížděli v neděli 10.6. do Mutěnic. Pokud bychom dokázali našeho soupeře porazit byla šance ho předstihnout v tabulce a posunout se na 7.místo v tabulce. Toto náš tým věděl a možná i proto neodehrál utkání v podobném duchu jako proti Hustopečím. Takže jsme zakončili mistrovskou sezónu porážkou 2:3. Střelci našich branek byl Tomáš Ryba a Dáška Lungová.

Kádr našeho týmu tvořili hráči narození v roce 2003 a 2004, ale na jaře je doplňovali i tři hráči mladších žáků ročníku narození 2005.

Během jarní části tedy nastoupili k mistrovským utkáním tito hráči:

V brance se střídali: Jaroslav Šnéweis, Jan Mezihorák (pokud zrovna nechytali, hráli normálně i v poli).
V poli dále nastupovali Josef Šebesta, Patrik Dohnal, Filip Fridrich, Vojta Menšík, Dagmar Lungová, Daniel Krajc, Ondřej Zmeškal, Dominik Šimek, Dominik Podskalský, David Vrážel, Šimon Daňhel, Jan Jandásek, Samuel Rotrekl, Jakub Vávra, Martin Bábík a z mladších žáků Jan Loprais, Hynek Klimek a Tomáš Ryba.

Po druhém utkání se už nezapojil Dan Krajc z důvodu přestěhování do Brna. Ani v jediném utkání celé sezóny nechyběli jen Martin Bábík a Dominik Podkalský.

Nejlepším střelcem se stal s pěti góly Filip Fridrich. O další góly se postarali třígólová Dáška Lungová a třígólový Sam Rotrekl, Dominik Šimek, David Vrážel a Tomáš Ryba., po jednom gólu vstřelili Vojta Menšík, Jan Mezihorák, Jakub Vávra a Ondra Zmeškal..

Po nevalných výsledcích z podzimu a docela zlepšeném jaru asi můžeme konstatovat, že tato celá sezóna byla pro náš tým víceméně zkouškou v systému hry na velké hřiště 10+1, navíc v krajské soutěži. Některá utkání se nám podařila, některá moc ne. V jarní části jsme vždy odehráli dobrá utkání proti silným soupeřům, i když bez bodového zisku. Proti slabším soupeřům to nebylo až na utkání proti Rohatci příliš dobré a kvalitní, jako by jsme se vždy přizpůsobili soupeři. O lepší výsledky  nás také připravila naše špatná koncovka, když jsme byli druhým nejméně produktivním týmem v počtu vstřelených gólů. Oproti tomu je ale potřeba vyzvednout to, že v počtu obdržených gólů jsme skončili na pátém místě. Takže si myslím, že je na čem stavět i do příští sezóny, kde by měla zůstat v týmu početná skupina hráčů ročníku 2004 a využít tím svoje získané zkušenosti.

Závěrem bych chtěl všem hráčům i hráčce poděkovat za jejich výkony, přístup k tréninkům, turnajům a utkáním. Doufám, že se budou  i nadále zlepšovat, získávat zkušenosti a hlavně, že se fotbalem budou bavit.

Konečná tabulka sezóny 2017/2018

Rk. Družstvo Záp. + 0 Skóre Body
1 FC Pálava Mikulov 18 16 1 1 90:8 49
2 RAFK/Modřice 18 16 1 1 113:13 49
3 FK Hodonín B 18 12 1 5 86:32 37
4 FC Hustopeče 18 11 1 6 65:56 34
5 TJ Slovan Bzenec 18 9 0 9 44:61 27
6 TJ Moravan Lednice 18 6 4 8 35:45 22
7 FK Mutěnice 18 5 3 10 39:69 18
8 Vlkoš/Vracov 18 3 3 12 22:54 12
9 TJ Slavoj Rohatec 18 4 0 14 28:105 12
10 FKM Podluží 18 1 0 17 18:97 3

Sponzoři a partneři FC Vracov