12.9.2018 | Obecné, Sezona 17/18

Zhodnocení dosavadního průběhu sezóny od trenéra mužů

Příprava na sezónu probíhala asi stejně jak v uplynulých letech. Častá neúčast na trénincích a hodně lehkomyslný přístup ze strany hráčů. Z tohoto pohledu nemůžu ani já, ani FC čekat lepší výsledky jak doposud byly. Přesto jsem rád že se podařilo dostat mužstvo aspoň do takové stabilní jedenáctky a přivítat pár nových hráčů, jako například Matěje Svobodu a Daniela Hřiba. Znovu začali na sobě pracovat i Petr Schwarzer a Ivo Mezihorák. Díky pracovním povinnostem máme tým, kde sice mám v kádru 19 lidí, ale na trénincích se potkáme maximálně ve 4, 5, 6 lidech! Toto konstatování je asi zbytečné rozebírat, protože přece hrajeme jen poslední soutěž ve třetí třídě. Mrzí mne, že pořád to některým nedochází, že to vlastně dělám sám pro sebe, berou sport který mají rádi, jako dárek který za ně někdo koupí a oni si ho možná časem rozbalí.

Bolí to, ale naštěstí před zápasy už nemusím tolik telefonovat a prosit, kdo pujde hrát. Mám dokonce možnost experimentovat a vybírat si, kdo co půjde hrát. Formuje se nám záloha Rosťa Mlček, Vít Říha, Pavel Loprais, David Kaiser, Patrik Pospíšil a v průběhu sezony přišel Luboš Vondryska. Do útoku je taky z čeho vybírat – Lukáš Říha, Ivo Mezihorák, Stanislav Otépka, Žandovský Radek a navíc můžeme z dorostu doplnit Filipa Vrážela. V obraně kapitán Polášek Pavel, Nygrýn Jakub, Kocurek Zbyněk, Svoboda Matěj, Cízler David, Hřib Daniel, Kadlček Stanislav a Schwarzel Petr. Soupisku doplňuje a v brance dnes opět stojí navrátilec Adam Zálešák, za kterého jsem moc rád, protože od kvalitního gólmana všechno začíná.

Příprava začala zápasem se Žádovicema, kde jsme uhráli remízu 3:3. Pak nás čekal  další zápas a našláplé Bukovany nám ukázaly, zač je toho loket. Do branky nám přišel pomoc Radim Šebesta a tak tak jsme dali dohromady tým. V prvním poločase se hrálo převážně na jednu branku a bylo to bohužel na tu naši. Když se navíc neproměňují šance, které jsme si vytvořili, prohráváme nakonec 7:1. Konec a tečka.

První mistrák doma s Čejčem a ejhle do branky musím já. Adam má naplánovanou dovolenou. Prohodili jsme pár věcí a já neměl skoro žádnou práci, vyhráváme 4:1, kdy jediný soupeřův gól padl z penalty. Píšeme si první tři body do tabulky.  Za nás skóroval, Mlček, Kaiser, Svoboda, Říha Vít.

Následně odjíždíme do ambiciózních Těmic, kde k tomu abychom dali gól potřebujeme spoustu šancí, hlavně v prvních dvaceti minutách. Už v 6 minutě jdeme do vedení ze standarní situace, kdy nádhernou střelou do šibenice Lukáš Říha otevírá skóre. I když makáme v rámci svých možností a taháme za správný konec, postupně nám dochází fyzička a navíc děláme spousty individuálních chyb. V 80. minutě David Kaiser blokuje hráče Těmic na hranici šestnáctky a z penalty je srovnáno na 1:1, Pět minut před koncem se po ruce Petra Schwarcera piská druhá penalta a Těmice  berou všechny body. Škoda, přesto jsem spokojený, mančaft pláče a trpí, když dojdou takové zápasy, vždycky to bolí. Ale prohráli jsme si to sami, především pasivitou a tím, že jsme přistoupili na soupeřovo kouskování hry a hádání se s rozhodčím!

V dalším kole přijel do Vracova Vlkoš. Jsme doma a v prvních patnácti minutách jsme mohli vést v klidu tři nula. Jenže nestane se tak, a až na potřetí se trefuje Ivo Mezihorák. Nakonec v zápase dává dva góly, následuje gól, který jak se říká, do kuchyně nachystal brácha Lukáš Říha bráchovi a Vít dává gól na tři nula. To to opravdu nešlo nedat. Vlkoš nás ještě znervózněl, když z voleje krásně trefil, ale konečný výsledek je 3:1 a důležité tři body máme my Za skvělý výkon bych pochválil našeho benjamínka Matěje Svobodu, který odbojoval a odehrál celý předzápas s dorostem a ještě splnil na sto procent práci předstopera u nás. Má můj obdiv, jen tak dál.

Jedeme do Svatobořic už s tím, že jsme lepší jak v minulých letech a druhý tým Svatobořic nás nemůže ohrozit. Klukům vzrůstá seběvědomí, Dáváme čtyři branky, kdy se trefili borci Lukáš Říha, Ivo Mezihorák, David Kaiser a radost si udělal a zároveň si dal dárek Radek Žandovský k narozeninám. 4:0 je hezký, ale mohlo to být i lepší. Ach ty chybějící tréninky……

Pátý zápas s lídrem třetí A třídy Hodonín B hrajeme doma. Naštěstí se nám už netřepou kolena a po pěkném výkonu uhrajeme remízu 1:1, kdy z levé strany přesně k bližší tyči se trefuje střelou z voleje Stanislav Otepka. Soupeř srovnává ve 40 minutě brankou z rohového kopu, kde sice bylo před brankou dost našich hráčů, ale chybička se vloudila. Druhý poločas nervozita a soupeř nás přehrává, přesto jsme měli ke vstřelení branky blíž my. Rozhodčí nás zařezává a kupodivu všech nepíská jasnou ruku v pokutovém uzemí a následný protiútok, kdy běžel už sám na brankáře Ivo Mezihorák, mává pomezní jako ofsajd. Bohužel je to tak, ale díky za cenný bod. Před zápasem bych ho bral všemi deseti, ale když se pak stanou takové věci, zamrzí to. I v tomto zápase se potvrdilo, jak důležitý je kvalitní bránkář. Díky Áďo.

Čeká nás venkovní zápas s Nesytem Hodonín………..

Radek ZAJAC

Sponzoři a partneři FC Vracov