4.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Ze souboje s prvním celkem soutěže si přivážíme bod

Neděle 3.9. 16:00 - 5.kolo III.A třídy
Moravia Násedlovice - FC VRACOV 3:3 (2:1)

STŘELCI: 12. Ryšavý Michal, 13. Dobeš Petr, 63. Dobeš Petr - 10. Říha Vít, 70. Polášek Pavel, 73. Otépka Stanislav
ŽLUTÉ KARTY: 61. Petr Dobeš - 43. Bronislav Tesař, 76. Jakub Nygrýn

Zápas s vedoucím celkem naší soutěže jsme začali ofenzivně a kdybychom během prvních 10 minut vedli o 3 góly, nebylo by se čemu divit. Bohužel jsme ze všech šancí proměnili jen tu poslední a v 10. minutě jsme po zásahu Víta Říhy šli do vedení 1:0. Jakoby jsme se toho však zalekli, naráz jsme vyklidili střed hřiště a soupeř po dvou slepených gólech z 12-té a 13-té minuty otočil skóre na 2:1 v jeho prospěch. A za tohoto stavu se šlo i do kabin,

Ve druhém poločase byla k vidění poměrně vyrovnaná hra a šance na obou stranách. První svou šanci využili domácí a v 63. minutě zvýšil Petr Dobeš na 3:1. V této fázi hry to s námi už nevypadlo dobře. Ale zatímco domácí se často a zbytečně pouštěli do diskuze s rozhodčím, náš tým se i nadále koncentroval především na svou hru a v 70. minutě po dobře rozehrané standardní situaci se v pokutovém území hlavou prosadil Pavel Polášek. Snížení na 2:3 naše hráče ještě povzbudilo a najednou bylo vidět a cítit, že minimálně zisk bodu je v našich silách. A už o 3 minuty později to potvrdil hezkou přízemní střelou k pravé tyči Stanislav Otépka. Domácí vyrovnání těžce nesli a jejich hádky s rozhodčím se ještě více vystupňovaly, kdy se do těchto diskuzí zapojovala už i jejich střídačka. Tyto situace a soupeřem zaviněné zdržování hry nám hrálo do noty. V posledních minutách mohly ještě po ojedinělých šancích oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale nestalo se tak.

Zisk bodu je pro nás povzbuzením a dává nám slušné naděje do zbytku podzimu. Podíváme-li se totiž na tabulku, tak už v 5. kole máme za sebou zápasy s aktuálně prvními 4 celky soutěže.  A z tohoto pohledu naše 7. místo není tak špatné.

Sponzoři a partneři FC Vracov