18.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Z Prušánek si z deštivého utkání přivážíme jen jeden bod

Neděle 17:9. v 15:30 - 7. kolo III.A třídy mužů
SK Podlužan Prušánky - FC VRACOV 0 : 0 (0"0)

ŽLUTÉ KARTY: 69. Jan Zálešák - 28. Lukáš Říha, 44. Patrik Pospíšil

K tomuto utkání je těžké psát komentář, neboť předváděný fotbal z obou stran odpovídal nevlídnému, deštivému počasí. Ne že by se naši či domácí útočníci netlačili dopředu, ne že by se záloha nepokoušela tyto akce rozhýbat a podpořit. Ale co naplat, když přesných přihrávek bylo pramálo a střel ještě méně.

Přesto se již v závěru prvního poločasu mohli domácí ujmout vedení, ale tvrdou střelu domácího útočníka z hranice šestnáctky dokázal náš brankář vyškrábnout nad břevno. A pak přišel pro nás velmi nešťastný moment, kdy se ještě v první půli po střetu s protihráčem opětovně zranil brankář Dušan Fridrich.

Do druhého poločasu tak musel do brány nastoupit Kuba Nygrýn. To pochopitelně dávalo větší naději na vítězství domácím hráčům, kteří posílili ofenzívu, ale jejich hráči naštěstí pokračovali v nevýrazném výkonu a jejich střely častěji končily daleko vedle Kubovy brány, než v prostoru vymezeném třemi tyčemi.  A pokud už přece jen některý z nich zamířil přesněji, tak Kuba k jejich překvapení střely dokázal zachytit či vyrazit.  Snad jen v cca 60. minutě nám zatrnulo, když po soupeřově hlavičce z bezprostřední blízkosti zazvonila tyč.

Naše útočné snahy v druhém poločase zabrzdila většinou nepřesná nebo špatně načasovaná finální přihrávka a také zbytečná snaha některých jedinců prokličkovat se až k brankové čáře. Za zaznamenání snad stojí jen 2 pokusy Stani Kadlečka z větší vzdálenosti, které prosvištěly poměrně blízko levé tyče soupeřovy branky.

I když před odjezdem do Prušánek jsme si možná dělali naděje na zisk 3 bodů, nakonec musíme být, vzhledem k vývoji utkání, rádi i za ten jeden a společně věřit, že příště bude líp.

Sponzoři a partneři FC Vracov