2.10.2018 | Obecné, Sezona 18/19

Z Násedlovic jsme měli šanci přivézt body, kdyby….

Neděle 30.9.2018 v 15:00
TJ Moravia Násedlovice - FC VRACOV 4 : 3 (1:1)

STŘELCI: 22. Pokorný Petr (pen.), 50. Pokorný Petr, 53. Horák Martin, 61. Knotek Petr - 10. Kaiser David, 55. Říha Lukáš, 59. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 88. Jankůj Petr, 90. Martin Hrdlička - 77. David Cízler

Těšil sem se na zajímavý zápas a věřil, že  zde můžeme vyhrát. Ale nakonec vše jinak a z Násedlovic tři body nevezeme.

Už při sestavování sestavy na zápas nastaly komplikace, spousta omluvenek na poslední chvíli, náhlá nemoc a jiné důvody mě přivedly do stavu zoufalství. Abychom vůbec zápas mohli odehrát, byl jsem nucen do zápisu napsat sám sebe nejprve jako hráče a nakonec jako brankáře. Na poslední chvíli jsem musel poprosit i Jirku Kudlíka ml., abychom na lavičce měli alespoň 1 hráče na střídání. Naštěstí se k nám pak přidal již uzdravený David Cízler, který marodil a tak nás nakonec odjelo 13.

Ani se nechci bavit o pocitech, když jedete na zápas, ve kterém jde o body a druhé místo v tabulce, a kdo asi bude za dané situace lepší. Hrozné. Přesto! I když domácí tým měl ke vstřelení branky blíž, byli jsme to my, kdo se v zápase ujal vedení, když se po rychlém přenesení hry prosadil David Kaiser. Ke srovnání skóre došlo po mém chybném odkopu, kdy, místo aby hrál náš pravý bek, se k míči dostal domácí útočník a pelášil do naší šestnáctky. Tady ho neúmyslně, při snaze odebrat míč, fauloval Matěj Svoboda a nařízenou penaltu Násedlovice proměnili. Za stavu nula nula je ještě potřeba zmínit, že dvakrát jsme šli na soupeřova gólmana sami, nejdřív Lukáš Říha a pak jeho bratr Vít, ale ani jeden brejk jsme nevyužili. Škoda, škoda. Určitě by zápas vypadal trochu jinak, jít do kabin s vedením. Těžko teď soudit, možná by naopak domácí zabrali dřív a víc. Ale poločasový výsledek 1:1 byl pro oba celky pozitivní a sliboval hezký druhý poločas.

Na začátku druhé půle domácí tým výrazně zvýšil aktivitu a zahrnul nás střelbou a brejky. Nebyli jsme schopní je zastavit, a když naši zadáci nechali soupeře nečekaně vyslat střelu z 18m, byl jsem i já zaskočen. Snažil jsem se vyrazit balón nad břevno, ale bohužel jsem ho jen tečoval  a od břevna se odrazil do mojí hlavy a skončil mi za zády v síti. Domácí vedli 2:1 a byli na koni. Taky už nejsem nejmladší a možná i proto následný další střelecký pokus skončil opět v síti. Tuto střelu se snažil Matěj Svoboda zablokovat, ale po jeho teči míč putoval na druhou stranu brány, kam jsem už nedosáhl. To běžela teprve osmá minuta druhého poločasu a v tento moment to pro nás vypadalo velmi špatně a těžko by si na nás někdo vsadil. Ale my jsme nadále bojovali a spoléhali především na brejky a dlouhé odkopy či auty. Po takovém dlouhém autovém vhazování Jirky Kudlíka nekopromistní střelou snižuje Lukáš Říha na 2:3. Netrvá to ani 5 minut a podobná situace se opakuje, jen tentokráte Lukáš Říha skóruje hlavou a srovnává na 3:3. Domácí byli zaskočeni, začali se hádat a v tento moment byla výhoda na naší straně. Ale chtělo to dát ještě jeden rychlý gól. To se bohužel nepodařilo a postupem času jsme se opět dostali pod tlak. Brejky a rohy domácích se množily a my jsme nebyli schopni na to reagovat. Když pak po jedné z akcí rozhodčí nepíská podle mě ofsajd a uvolněný útočník chce evidentně centrovat z pravé strany, ale míč mu sjede po pravé šajtli, míří balón za moje záda počtvrté. Pro nás smůla, ale asi zasloužené vedení Násedlovic. Jen jsem tím chtěl říci, že pokud na hostující zápasy nebudeme mít vlastního pomezního, nemůžeme se divit, když dojde ke sporným situacím a my na to doplatíme.

Když to teď shrnu, pokud na zápas jedeme v sestavě, ve které vám chybí kvalitní brankář a další čtyři hráči do pole, se kterými obvykle počítám v základní sestavě, tak proti tak silnému soupeři nemůžete uspět.

Divák byl možná spokojený, že viděl takové obraty a gólové hody, ale po pravdě řečeno já ne. Beru prohru na sebe a mojí prioritou bude co nejdříve dostat mužstvo do takové fáze, ať se nám podobná situace nikdy neopakuje.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim hráčům, kteří do Násedlovic přijeli a zápas poctivě odbojovali přesto, že někteří také nebyli ve 100% zdravotní kondici nebo utržili nějaké šrámy v průběhu zápasu. Ale udělali to pro tým a toho si vážím.

Radek Zajac

Sponzoři a partneři FC Vracov