27.8.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Vysoká výhra mužů v druhém domácím zápase sezóny

Sobota 26.8. v 16:30 - 4.kolo III. třídy muži
FC VRACOV - SK Vacenovice "B" 5:1 (2:1)

STŘELCI: 17. Kaiser David, 37. Říha Vít, 61. Žandovský Radek, 63. Říha Lukáš, 82. Zálešák David - 44. Procházka Radek

ŽLUTÉ KARTY: Pavel Loprais - Adam Batěk

V druhém domácím zápase se proti nám postavil soupeř, který dosud nebodoval. Ale body jsme nutně potřebovali získat i my.

Zkusili jsme trochu zamíchat se sestavou, především se složením obrany, která v předchozích zápasech neoplývala spolehlivostí. Šanci zkusit si to v obraně dostal dorostenec Pavel Loprais, kterému ale tato role zatím příliš nesedla. Zato záloha fungovala velmi dobře a naši útočníci se i díky její podpoře dokázali dostávat do zajímavých šancí. Jako první se již v 17. minutě prosadil střelou z úhlu opět výborně hrající David Kaiser. Pak jsme se delší dobu i přes trvalou mírnou převahu nedokázali prosadit, až ve 37. minutě na 2:0 zvyšoval po skrumáži a z bezprostřední blízkosti Vít Říha.

Dnešní soupeř nebyl z těch, který by naši obranu důkladněji prověřil, ale přesto jsme mu nakonec jednu šanci nabídli a tu také proměnil. Ve 44. minutě se prosadil  hostující Radek Procházka a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

V začátku druhého poločasu se toho nejvíce dělo ve středu hřiště, kde přibylo osobních soubojů. Po jednom takovém souboji jsme zahrávali přímý volný kop. Na centrovaný míč si nejlépe a nejvýše dokázal vyskočit Radek Žandovský a hezkou hlavičkou zvýšil naše vedení na 3:1. To už jsme byli na hřišti jasně lepším týmem a brejkových šancí přibývalo. Uběhly jen 3 minuty, když z pravé strany poslal Pavel Loprais přesný centr do pokutového území a soupeřem nehlídaný Lukáš Říha pohodlně hlavou navýšil naše vedení na 4:1. Trochu nám zatrnulo snad jen v 69. minutě, kdy po zbytečném faulu těsně před naší šestnáctkou dostali hosté šanci zahrávat přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti. Nakonec ale naši branku ani neohrozili a zaslouženou výhru našeho týmu pečetil s přispěním hostujícího obránce v 82. minutě David Zálešák.

Sponzoři a partneři FC Vracov