16.10.2017 | Obecné

Výsledek zápasu s Lužicemi určila už první čtvrthodina

Sobota 14.10. v 10:15 - III.A třída muži
FC VRACOV - Baník Lužice 2 : 1 (2:1)

STŘELCI: 12. Říha Lukáš, 14. Říha Vít - 17. Němec Tomáš

V hodovou sobotu jsme ve Vracově přivítali tým Baníku Lužice, který v posledních 3 kolech neprohrál. Zatímco nám se ve stejném počtu kol zvítězit nepodařilo, když nás trápilo především proměňování šancí.

Ale co se nedařilo v minulých kolech, nám tentokrát vyšlo hned v začátku utkání. Už první naši šanci proměnil ve 12. minutě Lukáš Říha. A ten samý hráč o 2 minuty později přihrávkou podél branky našel osamoceně stojícího bráchu u pravé tyče, který z bezprostřední blízkosti zvýšil na 2:0. Lepší začátek zápasu jsme si snad ani nemohli přát. Bohužel tento začátek zápasu jsme si již o 3 minuty později pokazili sami, když jsme nedokázali zachytit soupeřův rychlý protiútok. Pomalu se vracející záloha nechala naši obranu na holičkách, soupeř se dostal do přečíslení a rázem to bylo už jen 2:1.Hosté se okamžitě začali tlačit do vyrovnání a zle nám zatápěli. Za to, že jsme během následujících 10 minut neinkasovali, musíme poděkovat především brankáři Dušanu Fridrichovi, který předvedl několik výborných zákroků. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se hra srovnala a bojovalo se především o střed pole. Při jednom z posledních soubojů ve středu pole se nešťastně  zranil Stanislav Otépka, který musel být ze hřiště odnesen na nosítkách.

Druhý poločas i přes několik šancí už góly nepřinesl a těsné vítězství na závěr podzimní části sezóny jsme uhájili.  Konečné 9. místo v tabulce po podzimu je ale méně, než jsme na začátku sezóny čekali. Nezbývá než věřit, že jaro nám vyjde lépe.

Sponzoři a partneři FC Vracov