17.9.2018 | Obecné, Sezona 17/18

Vyhrocený zápas na NESYTu jsme zvládli, i když….

Sobota 15.9.2018 16:00
FC NESYT Hodonín - FC VRACOV 1 : 3 (0:3)

STŘELCI: 79. Zábranský Petr - 2. Říha Lukáš, 18. Říha Lukáš, 42. Říha Lukáš
ŽLUTÉ KARTY: 30. Michal Baják, 52. Sebastian cupák, 89. Lukáš Uřičář - 26. Jakub Nygrýn, 24., 36. Schwarzer Petr, 57. Radek Žandovský
ČERVENÉ KARTY: 42. Lukáš Král, 42. Lukáš Liščinský - 36. Petr Schwarzer

Vstup do zápasu se nám vydařil, vedeme od druhé minuty. První poločas na všech frontách makáme a  Adam Zálešák se musí v brance nudit. Nemá žádnou práci. Lukáš Říha perlí a využívá ve všech případech možností, které mu spoluhráči vytvoří a ještě během prvního poločasu střílí krásné tři góly, a máme tady hattrick. Fotbal se musí líbit i těm pár našim příznivcům, kteří přijeli se na nás podívat a musí zaručeně bavit. Ještě během prvního poločasu rozhodčí vyloučil nejprve po dvou žlutých Petra Schwarzera a vzápětí dva domácí hráče. Po jejich slovních a málem i fyzických útocích chtěl dokonce ukončit ve 40. min zápas !!  

Ve druhé půlce asi každý už má v hlavě jasné vítězství a místo toho, abychom si zahráli pěkný fotbal, hrajeme v deseti proti oslabenému domácímu týmu jak vyměnění.  Hledat příčiny a najít je, proč druhé poločasy stále podceňujeme, je náš společný cíl. Slabší druhé poločasy nás nejprve stály 3 body v Těmicích. Ve Svaťkách, kde jsme si mohli vylepšit skóre, se pak stane to samé. Hrajeme na půl plynu a nesjme schopni vymyslet kloudnou fotbalovou akci. S HodonÍnem B opět podobná situace. Zkrátka moc se to opakuje a to se nám může v budoucnu vymstít. I zde na NESYTu nakonec dostáváme v závěru zbytečný gól. Podtrhuji – jsme tým a přesto někteří sólují a komplikují situace, ze kterých by jsme měli a v budoucnu musíme těžit. Kde je svědomí v danou dobu netuším. Místo přihrávky do odkryté obrany zasekáváme a hledáme složitá řešení. Proč? Proto bych byl rád a moc bych si to přál, aby si každý uvědomil, proč jsem na tom hřišti. Že chci hrát a makat, bojovat a obětovat se, vyhrávat a dávat góly. Rád bych na závěr zopakoval naše heslo, které pro letošní sezónu používám. Kdo chce hledá možnosti a kdo nechce hledá výmluvy.

Radek ZAJAC. 

Sponzoři a partneři FC Vracov