21.6.2022 | Obecné, Sezona 21/22

Vítězem turnaje „O salátovou mísu města Vracov“ je Městečko

Na horní fotce vítězný tým MĚSTEČKO

Pouliční turnaj Vracova se konal za krásného letního počasí v sobotu 18.6.2022.

V prvním zápase  Starce – Osmek šel do vedení v prvním poločase Osmek brankou Martina Mezihoráka, nyní ve službách Baníku Ostrava. Hrála se útočná kopaná se šancemi na obou stranách . O výsledku utkání rozhodla až poslední minuta, kdy Starce zahrávaly trestný kop. Martin Korbula z Baníku Ratíškovice nejprve trefil zeď, potom ale zatáhl míč k brankové čáře a po jeho centru Ríša Bednařík lehce vyrovnal na 1:1. O vítězi tak musela rozhodnout střelba pokutových kopů. Šťastnějším a postupujícím týmem byl nakonec Osmek, který proměnil 9 penalt a Starce jen 8.

Ve druhém zápase hráčsky nabušené Městečko ( např. mladíci Matěj Loprais a Matyáš Mívalt z FK Hodonín, Jakub Podkalský ze Zbrojovky Brno) v úvodu zatlačilo Čaganov, které ale podržel Adam Zálešák. Hra se pak postupně vyrovnala a poločas skončil 0:0. Na začátku druhé půle se Radek Knee z Čaganova se prezentoval tvrdou střelou z 28 m do břevna, pak Ladislav Semmler hezkou střelou protáhl brankáře Radima Šebestu a střelu z voleje zkusil i Jan Loprais, která však skončila vysoko nad. To ale bylo ze strany Čaganova už vše a iniciativu opět přebralo Městečko, které se v závěru dokázalo dvakrát prosadit. Branky zaznamenali zkušení borci Lukáš Říha a Šimon Loprais, Na druhé straně  Městečko podpořil výborným výkonem  Radim Šebesta.

V souboji o 3.místo nám předvedli borci Starců a Čaganova také rychlý a útočný fotbal se šancemi na obou stranách. Opět byli týmům oporou oba gólmani. Jak Martin Bábík na straně Starců, tak Adam Zálešák za Čaganov. Starce šly do vedení po smolné vlastní brance Čaganova a druhou trefu vzápětí zařídil rychlík Martin Kordula. Takže 3. místo si vybojovaly Starce po výhře 2:0.

Ve finále svedly souboj týmy Městečka a Osmeku. Oslabený Osmek, který po úvodním zápase pro jiné povinnosti někteří hráči opustili, se sice snažil ohrozit výborného Radima Šebestu v bráně, ale zahřmělo na druhé straně, když se nechytatelnou střelou z levé strany na zadní tyč trefil Dominik Podkalský. Na druhé straně skončila střela Marka Macůcha na břevně.  Osmeku ve druhé půli už evidentně ubývaly síly, čehož využil Lukáš Říha, který prostřelil Domču Vrablice v bráně Osmeku podruhé. Městečko tak za předvedený výkon a vítězství 2:0 získalo prvenství zaslouženě.

2. místo tým OSMEK

 

3. místo tým STARCE

 

4. místo tým Čaganov

 

Sponzoři a partneři FC Vracov