18.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

Vítězství dorostu v Kostelci se nerodilo lehce

Neděle 17.9.2017 - 4 kolo OP dorostu
SK Kostelec - FKM MORAVA 1 : 3 (1:1)

STŘELCI: 12. Reiter Michal - 32. Vrážel Filip, 56. Kozák Roman, 81. Kozák Roman

Za trvalého deště se našemu spojenému dorostu FKM MORAVA  v Kostelci podařilo získat další 3 body do tabulky.

I když jsme v tomto utkání byli favoritem, vítězství se nerodilo lehce. Začali jsme sice dobře a odvážně, vytvářeli jsme si šance, ale nedokázali jsme je zakončit. Naopak soupeř z prvního rychlého protiútoku po pravém křídle vstřelil gól a šel do vedení. Chlapce to naštěstí nepoložilo a dále se trpělivě pokoušeli dobýt do domácí šestnáctky. A protože Kostelec poměrně dobře bránil, začali jsme zkoušet i střely z větší vzdálenosti. Ta první od Pavla Lopraise byla sice tvrdá, ale nepřesná.  Zato Filip Vrážel o pět minut později při svém pokusu uspěl, když jeho střela z přibližně 25 metrů zapadla přesně pod břevno soupeřovy branky.  Tito dva útočníci byli i nadále hodně aktivní a obzvláště Filip Vrážel vynikal bojovností v osobních soubojích. Byl to také on, který po průniku po pravém křídle poslal nádhernou přihrávku podél brankové čáry na Pavla Lopraise, který však před zcela odkrytou brankou promáchl naprázdno. Skóre se tak nezměnilo a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Vstup do druhého poločasu nám zkomplikovalo zranění Marka Sochora po faulu ze závěru prvního poločasu. Trenér ve snaze jej nahradit musel malinko zamíchat sestavou, ale náš výkon to naštěstí nijak nepoznamenalo a i nadále jsme byli aktivnější a pohyblivější. Do několik šancí se po levé straně propracoval Tomáš Polanský, v záloze dobře pracovali i Jindra Slavíček a Hynek Štěpánek. Odměna za naši aktivitu přišla v 56. minutě, kdy se zpoza šestnáctky opřel do balonu Roman Kozák a střelou k tyči nás poslal do vedení 2:1. Pak jsme bohužel trochu polevili a obrana, ve které výborný výkon předváděl vedle Michala Neničky a Karla Půčka především Kuba Fornůsek, měla co dělat, aby domácí útočníky odzbrojila v bezpečné vzdálenosti od naší branky.  Až v 78. minutě šel sám na brankáře Pavel Loprais, který však místo střely zvolil přihrávku na Romana Kozáka.  Ačkoliv Roman dopravil míč do soupeřovy sítě, skóre se pro domnělý ofsajd neměnilo. Naše následující protesty byly zbytečné.

Pojistku na naše vítěství zasadil až o 3 minuty později opět Roman Kozák z přímého kopu, kdy s pomocí teče domácích zadáků zvýšil na 3:1. Tento náskok už jsme si do konce zápasu pohlídali.

Potěšují může být, že si v tomto zápase zahráli všichni hráči z našeho poměrně širokého kádru a nebyl zde nikdo, kdo by vyloženě zklamal. Jak nám potvrdil trenér Bronislav Chovanec, výrazně se v této kategorii zlepšuje i účast na trénincích a to všechno nám dává naději, že v dalším průběhu sezóny bude ještě lépe.

Sponzoři a partneři FC Vracov