Vítězství dorostu nad Strážnicí bylo utrápené

Sobota 30.9.2017 v 12:45 - 7. kolo OP dorostu
FKM MORAVA - Jiskra Strážnice 3 : 0 (2:0)

STŘELCI: 38. Sochor Marek, 40. Novotný František, 80. Bílý Tomáš

Po čtvrtečním vysokém vítěství nad Hovorany nastoupil dorost v sobotu proti Jiskře Strážnice,  papírově výrazně slabšímu soupeři. Namlsáni dobrou hrou jsme i zde očekávali, že naši borci soupeře jednoznačně přehrají. Bohužel to na hřišti vypadalo úplně jinak než ve čtvrtek.

Naši borci měli problém s přesností přihrávek i celkovým pohybem na hřišti. K první střele na soupeřovu branku jsme se dostali až po půlhodině hry a teprve v závěru poločasu se nám podařilo i se štěstím dvakrát skórovat. Podobný obraz hry jsme bohužel viděli i ve druhém poločase, kdy jsme soupeřova brankáře ohrožovali jen sporadicky  a naše hra dále trpěla množstvím zkažených přihrávek. Ke kvalitě hry nepřispěl ani nepřesný rozhodčí, který přehlížel evidentní fauly soupeře. Pokud některý z borců zůstal ležet po faulu na trávníku, řešil to až dodatečně míčem rozhodčího.

Naše povinné vítězství pečetil na 3:0 v 80.minutě Tomáš Bílý, ale celkový dojem z obrazu hry to nemohlo napravit. Věříme, že v posledním zápase podzimu proti FC LIPOV naši borci předvedou výrazně lepší výkon a potvrdí, že jsou v popředí celkové tabulky oprávněně.