23.4.2019 | Obecné, Sezona 18/19

V sousedském derby III.A třídy byl úspěšnější Vlkoš

Neděle 21.4.2019 v 16:00
Sokol Vlkoš - FC VRACOV 3 : 2 (1:2)

STŘELCI: 2. Hlaváč Radek, 49. Hlaváč Radek (pen.), 66. Bílý Tomáš - 16. Knee Radek, 33. Loprais Šimon
ŽLUTÉ KARTY: 52. Fojtík Filip, 80. Hlaváč Radek - 12. Říha Lukáš, 80. Říha Vít

Vstup do utkání měli lepší domácí fotbalisté. Když na hranici šestnáctky se při snaze o získání míče střetl náš brankář pro tohle utkání Kuba Nygrýn a obránce Matěj Svoboda, nejlépe a nejrychleji se zorientoval domácí útočník Radek Hlaváč, který míč zpod rukavic sebral na zemi ležícímu brankáři a skóroval do prázdné brány. 1:0. Byl to gól, který podle mne odstartoval v hlavách všech přítomných to, co se ukázalo jako klíčové pro zbytek utkání. A to bylo to, že rozhodčí bude pískat na obě strany špatně.

Náskok však vydržel jen čtvrthodinku o vyrovnávací trefu se postaral Radek Knee a to když se dobře zorientoval ve vápně a hlavou přehodil brankáře Vlkoše. 1: 1. Po další půlhodině už jsme vedli, když se opět po standartní situaci prosadil Šimon Loprais střelou k tyči. 1:2. Do kabin jsme si tedy nesli jednobrankové vedení. Celkově byl poločas na obou stranách hodně vyhrocený a tak jsem se v kabině snažil především zchladit horké hlavy.

Stejně jako první minuty utkání, tak i začátek druhého poločasu patřil domácím. Neuběhlo ani pět minut a bylo znovu srovnáno. Nařízený pokutový kop, který nejen podle mě, ale i podle domácího trenéra byl až moc přísný, proměňuje Radek Hlaváč a srovnává na 2:2.  Že to penalta rozhodně nebyla, potvrdili i hráči. Srovnáno, ale nevzdáváme se a dál bojujeme, ale naše šance nedokážeme dotahovat do konce a centry před  bránu přetavit v nějakou hezkou střelu. Rozhodující moment přišel ke slovu v 66.minutě, kdy na půlce při našem odkopu domácí hráč zahrál rukou a míč místo aby směřoval na půlku domácích a my se mohli dostat do protiútoku, nahrává okamžitě směrem k naší brance. Opět je to situace, kterou rozhodčí hrubě nezvládl a nepřerušil hru. Jsem v šoku jako většina hráčů i diváků, neboť díky této chybě se dostává do brejku Tomáš Bílý a Vlkoš podruhé v utkání vede 3:2. Tento náskok už domácí udrželi až do konce a do tabulky III.A třídy získali další tři body. Na jaře ještě neprohráli a vybojovali třetí výhru za sebou.

Nestačím se divit a cítím smutek i křivdu. Fotbal je o využití šancí a my je taky měli. Určitě jsme nebyli horší tým. Připomenu jen šance, kdy se sám řítil na branku Šimon Loprais, trefit se hlavou mohl Zbyněk Kocůrek, Lukáš Říha, zůstala nevyužita i standartka Radka Knee, krásná střela, kdy se domácí brankář vyznamenal atd. Zkrátka bojovalo se, někdy až příliš tvrdě a klidně mohly být uděleny minimálně tři červené karty. Na druhé straně jsem rád, že nikdo není zraněný a nikdo nedostal pokutu a stopku pro příští zápasy, které nás čekají. Kluci díky. Pro mě jste neprohráli jen vy, ale svůj díl viny si nese i pan rozhodčí. K tomu můžu už jen teď s čistou hlavou říct – jsme jen lidi.

Radek

Sponzoři a partneři FC Vracov