11.9.2017 | Obecné, Sezona 17/18

V souboji se sousedem (nejen) v tabulce jsme uspěli

Sobota 09.09. v 16:00 - 6. kolo III.A třída muži
FC VRACOV - Sokol Vlkoš 3 : 2 (1:1)

STŘELCI: 24. Kaiser David, 46. Žandovský Radek, 58. Říha Lukáš - 28. Čada Miroslav, 68. Čada Miroslav
ŽLUTÉ KARTY: 52. Bronislav Tesař, 57. Jakub Nygrýn - 54. Filip Fojtík

Jak bylo v titulku již naznačeno, šlo o nejen o derby dvou sousedících obcí, ale shodou náhod i týmů, které byly umístěny za sebou v aktuální tabulce soutěže. Další pikantností souboje bylo i to, že proti sobě nastoupilo i několik spoluhráčů ze spojeného dorostu FKM Morava.

Zápas který sliboval bojovný a rychlý fotbal se nakonec odehrál většinou v klidném tempu. Již v 8. min dalekonosnou střelu Kuby Nygrýna z trestného kopu vyrážel golman Vlkoše na roh, ze kterého jsme ale nic nevytěžili. Naše mírná převaha v první části zápasu se nadále projevovala především rohovými kopy, jejichž rozehrání však soupeř spolehlivě pokrýval. Zahřmělo až v 25.minutě po rozehraném dalším rohovém kopu, kdy se už zdálo, že míč je v zámezí, ale David Kaiser jej nevídanou hlavičkou z brankové čáry umístil do sítě –  1:0.  Vedení nám však dlouho nevydrželo a už za několik minut bylo vyrovnáno. Rychlou akci hostů, na kterou naši hráči nestačili včas zareagovat, zakončil přesnou střelou k pravé tyči veterán  Mira Čada. Další šance pak přišly až v závěru poločasu. Nejprve po centru Čady hlavičkuje vedle Petr Lunga a vzápětí po dlouhém autu Nygrýna střílí Filipenský těsně nad hostující bránu. Protože si ale žádná střela cestu do sítě nenašla, skončil poločas  smírně 1:1.

Hned v úvodu druhého poločasu založil Kuba Nygrýn ve spolupráci s Pavlem Lopraisem po levé straně akci, kdy posledně jmenovaný po dlouhém sprintu křížnou přihrávkou našel na pravé straně nabíhajícího Radka Žandovského, který z vápna, pravačkou k levé tyči prostřelil  gólmana hostí podruhé. A vedeme 2:1.  A když v 59. min. našel přesným pasem Staňa Kadleček Lukáše Říhu, který po kličce golmanovi zvýšil už na 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Navíc v  65. minutě  se ocitl ve velké šanci Vít Říha, kdy po přihrávce bráchy Lukáše snad ze 6 m špatně trefuje míč a ten končí těsně vedle brány.  V 68. minutě však opět Čada snižuje z trestného kopu z hranice 20 m na 3:2  a zadělává na drama. Málem se mu to v 78. minutě  podařilo, ale  pomezní Jiří Kudlík ml. byl proti, neboť v době přihrávky byli prokazatelně v ofsajdu až 3 hostující hráči. A tak se pan  Čada, tak jak to umí, rozčiloval úplně zbytečně. Najednou jsme se začali bát o výsledek což se projevilo i na naší hře, která rázem ztratila organizaci a změnila se v množství osobních soubojů. I díky tomu dostal p. Čada v 82. minutě ještě jednu zajímavou příležitost na změnu skóre, ale jeho trestný kop z 24 m tentokrát vytáhl Dušan Fridrich na roh. V samotném závěru mohl naše vítěztví zpečetit Roman Filipenský, ale jeho střela po přihrávce Říhy skončila na tyči.

Takže tři body po zaslouženém vítězství 3:2 zůstaly ve Vracově a navíc nás potěšil i postupně se lepšící, týmový výkon našeho mužstva.