21.9.2020 | Obecné

V Miloticích nám nevyšel vstup do zápasu a odjeli jsme bez bodů

Neděle 20.9.2020 v 16:30
FK Milotice "B" - FC VRACOV 4 : 2 ( 3:1)

STŘELCI: 12. Snopek Adam, 15. Měchura Milan, 22. Snopek Adam, 79. Novák Štěpán - 24. Macháček Michal, 64. Vrážel Filip
ŽLUTÉ KARTY: 43. Střelecký Libor, 49. Novák Štěpán, 86. Měchura Milan - 78. Žandovský Radek
ČERVENÉ KARTY: 61. Svoboda Matěj

Takový zápas se těžko hodnotí. Ani nemám zdání jak, a čím vlastně začít.

Když ve 22. minutě prohráváme 3:0 berou mě všichni čerti. Nedá se říct, že jsme horší tým, ale naše hra má mezery. Děláme školácké chyby a fotbal se, jak víme, nehraje na územní převahu či šance, ale na góly. A o tom to v Miloticích převážně bylo.

Už ve 12. minutě se přes naši obranu dostává hráč domácích, kdy Matěj Svoboda mává rukama nad hlavou jak na 1. máje, ale rozhodčí ani pomezní neřeší zhruba dvoumetrový ofsajd. Hráč v klidu přelobuje vyběhnutého Adama Zálešáka a my prohráváme 0 : 1. Druhý gól jsme domácím věnovali. To když domácí brankář dlouhým výkopem hledá svého útočníka a David Velc, ve snaze odrazit míč, se trefuje hlavou na vzdálenou tyč naší branky. V tu chvíli byl Adam Zálešák zcela bezmocný. Smolná branka jde podle mne na vrub především komunikaci mezi našimi hráči. A i přesto asi nikdo v tu chvíli nevěřil, že to bude za dalších 7 min už 3:0. To když se hráč domácích ve 22. minutě uvolňuje na hranici šestnácky z obležení našich hráčů  a trefuje přesně mezi našimi obránci k pravé tyči. Domácí fanoušci šílí a křičí dejte jim bůra.

My nehrajeme špatně, máme spoustu standartek, rohové kopy a centry. Všechny ale likviduje skvělým výkonem domácí brankář, pro toto utkání půjčený chlap z A-mužstva domácích, Jeden jediný chlap dokáže zhatit naše ofenzívní plány a likviduje jednu šanci za druhou. Gól, který ještě v prvním poločase dáváme je z rohového kopu Filipa Vrážela, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Lukáš Říha, našel zcela volného Michala Macháčka a ten snižuje doprostřed branky nikým neatakován. Je 24. minuta a do konce poločasu schází ještě 20minut. Branka nás povzbudila, jsme v dobrém rozpoložení a opravdu kdo tam byl, musel vidět, že domácí nestíhají. Ale co je to platné, když nejsme schopni nic dokončit ! Ani když uprostřed hřiště vybízí Lukáš Denise, který běží z pravé strany sám na domácího brankáře. Netrefuje a míří těsně vedle. Tutovka, kterých jsme měli pohříchu víc, ale u kterých nám schází klid v zakončení.

Ve druhém poločase hned v úvodu dostáváme šanci na snížení, kdy po faulu na Denise Ondříška v pokutovém území kopeme penaltu. Míč si připravil Matěj Svoboda a vyslanou pumelenici k pravé tyči opět bravurně likviduje brankář domácích. Škoda že nikdo nedobíhá, míč končí v rohu a naši hráči jsou statičtí. Kdybychom stokrát neopakovali, buďme v šestnátkách více akční a výběrem místa si hledejte vhodnou střeleckou pozici. To jsou situace které mě berou dech a jde na mě vztek. Kdo chce vyhrávat, musí bojovat. Ale my určité situace hodně podceňujeme. Je tam takový slabý důraz a to sráží naši hru.

Rozhodčí nepíská určité zákroky, které i v tomto utkání, dle mého názoru, hru a naše některé hráče ovlivnily. Zápas nedohrál Otépka Stanislav, do hry se po neodpískaném faulu vrací David Velc, na kterého si ze zadu došlápnul jeden z domácích. David má zničenou a roztrhlou kopačku i štulpnu, ale podle rozhodčího je vše v pořádku. To samé po faulu a již zmiňované penaltě, kdy domácí gólman zcela jednoznačně netrefuje míč, ale ve snaze zabránit průniku Denisovi ho sráží podle mě daleko zákeřněji než později fauluje unikajícího hráče Matěj Svoboda, kde došlo jen k menšímu zatažení za dres. K našemu překvapení rozhodčí vytahuje na Matěje bez předchozího varování červenou kartu. Dva rozdílné zákroky, kdy se cítíme ukřivdění a Matěj odchází zklamaný. Ale naše hra i v deseti nevypadá vůbec špatně. Stále se tlačíme dopředu a vytváříme si šance. Když jasnou brankovou hlavičku Lukáše Říhy likviduje domácí brankář, říkám si, tohle snad už není pravda. Vychytal nás jeden chlap a ještě zařidil dva góly.

Naše snaha a držení míče bylo asi 65% ku 35% a po zásluze snižujeme v 65. minutě Filipem Vráželem. Vzhledem k aktuálnímu obrazu hry chci věřit, že tady ten zápas neprohrajeme. Ale na držení míče a šance se fotbal nehraje. Naše snaha o vyrovnání nás žene až příliš dopředu a v 80. minutě se i díky tomu domácí dostávají do brejku, kdy na rozdíl od nás tuto šanci proměňují.

4:2 je asi pro nezúčastněného diváka jednoznačný výsledek, ale průběh hry tak jednoznačný zdaleka nebyl. Jak se z toho poučit, to je otázka pro nás pro všechny! Máme v zápase pět tutovek, na vstřelení gólu potřebujeme čtyři až pět možností. Tenhle zápas fakt bolí víc než prohra v Násedlovicích, říká Ivoš Gaspar. Být lepší a nevyhrát, to se těžko tráví. Nechci nikomu nic vyčítat, jsou to všechno věci, kdy i to mládí, které v týmu máme, musí přijí ta to, jestli půjdu v sobotu někam na turnaj a pak hru za body jen tak odběhám. Svědomí máme všichni. Otázka zní, kdo do příštích zápasů nastoupí na místo stopera, kde nás momentálně nejvíc tlačí bota. Nic lehkého nás nečeká. Dalšího soupeře máme FC Čejkovice, které pro mě překvapivě remizovali s Ratiškovicemi B.

Musíme se rychle otřepat a opět zkusit na domácím hřišti zabodovat. Přijdte nás podpořit, budeme rádi.

 

Zaja

Sponzoři a partneři FC Vracov